Policja opublikowała nowe nagrania z zamachu w Las Vegas


Policja z Las Vegas opublikowała w środę nagranie z wejścia funkcjonariuszy do hotelowego pokoju Stephena Paddocka, z którego w październiku ubiegłego roku zamachowiec otworzył ogień do uczestników muzycznego festiwalu. Paddock zabił 58 osób, kilkaset ranił.

Opublikowane wideo pochodzi z kamer, które na swoich mundurach mieli Joshua Bitsko i David Newton. Jako pierwszy do pokoju hotelowego wszedł Levi Hancock, który, z nieznanych powodów, nie włączył nagrywania.

Strzelanina w Las Vegas

Na początku października 2017 roku 64-letni Amerykanin Stephen Paddock, były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości, otworzył ogień do ponad 20 tysięcy uczestników festiwalu muzyki country "Route 91. Harvest Festival" w Las Vegas.

Zabił 58 osób, ranił ponad 500.

Większość ofiar Paddocka, który miał cały arsenał broni i wyposażenia snajperskiego, nie ukończyła 40. roku życia. Była to najbardziej krwawa tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

Zamachowiec popełnił samobójstwo, kiedy antyterroryści sforsowali drzwi do jego pokoju hotelowego. Nie udało się ustalić, jakie były motywy jego działania.

Autor: ads//plw / Źródło: foxnews.com, tvn24.pl

Raporty: