Owczarkiem Kadyrowa chce poszczuć opozycję. "Tarzan szybko rozpoznaje obłudników"

Pies Ramzana Kadyrowa: owczarek kaukaski, Tarzan instagram.com/lord_095/

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow, który opozycję rosyjską nazwał "wrogami narodu", znalazł naśladowców. Przewodniczący parlamentu w Groznym Mahomet Daudow ostrzegł krytyków Kremla, że poszczuje ich owczarkiem kaukaskim czeczeńskiego przywódcy. "Tarzan szybko rozpoznaje obłudników" - napisał na Instagramie Daudow.

Przewodniczący parlamentu czeczeńskiego ze słowami się nie liczył. Opozycjonistów nazwał "żałosnymi kundlami i szakalami". Jego groźba pod adresem przeciwników władz na Kremlu pojawiła się na Instagramie.

"Tarzan szybko rozpoznaje obłudników, szakali zaś ignoruje, walcząc jedynie z równymi sobie przeciwnikami, wilkami, bardzo nie lubi psów ras zachodnich, zwłaszcza amerykańskich, choć europejskich też" - napisał Daurow.

Tarzan to owczarek kaukaski prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa, który wcześniej nazwał rosyjskich opozycjonistów "wrogami narodu" i "opłacanymi marionetkami". Takie opozycyjne media, jak telewizja Dożd i rozgłośnia Echo Moskwy są - zdaniem prezydenta Czeczenii - "wrogimi sztabami piątej kolumny".

"Mastif tybetański Gudkowa"

Mahomet Daurow wcześniej był szefem administracji Kadyrowa. Nadal pozostał jego doradcą i szefem ulubionego klubu piłkarskiego prezydenta w Groznym, Terek.

W odpowiedzi na oświadczenie Kadyrowa, rosyjscy intelektualiści i obrońcy praw człowieka zażądali od prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina "natychmiastowej dymisji" przywódcy Czeczenii.

W liście otwartym, opublikowanym na stronie fundacji krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego napisali, że "prowadzona przez Kadyrowa polityka jest sprzeczna z rosyjską konstytucją, a jego oświadczenia zagrażają działalności organizacji opozycyjnych w Rosji".

Opozycjonista i deputowany Dumy Dmitrij Gudkow, w odpowiedzi na wpis Mahometa Daurowa napisał na Twitterze: "Tarzana obejrzałem. A to mastif tybetański, przybrany dzieciak, a nie argument polityczny".

Autor: tas\mtom / Źródło: newsru.com, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/lord_095/