Ksenia Sobczak po śmierci Niemcowa dostaje pogróżki


Opozycjonistka, znana dziennikarka i rosyjska celebrytka Ksenia Sobczak poinformowała w poniedziałek na jednym ze swoich profili społecznościowych, że dostaje pogróżki. Niezależne media rosyjskie piszą, że odpowiadają za nie propagandowe trolle władzy, czyli ludzie opłacani przez władze za swoją działalność w sieci.

Sobczak to opozycjonistka, córka politycznego mentora rosyjskiego prezydenta Anatolija Sobczaka. Kiedy Sobczak był merem Petersburga, uczynił Putina swoim zastępcą. Była to jego pierwsza praca po tym, jak odszedł z KGB.

Groźby

Ksenia Sobczak przekazała dalej tweeta o treści: "Poddaj się Ksenia, twoja śmierć nadejdzie szybko". Wśród innych wiadomości była: "Jestem bardzo zadowolony, że o jednego bydlaka mniej. Kiedy kolej na ciebie?".

Inny internauta z kolei zamieścił zdjęcie mężczyzny celującego z broni z nazwiskami sześciu wpływowych krytyków Kremla: Niemcow, Nawalny, Sobczak, Kudrin, Kasjanow, Chodorkowski. I napisał: "Tylko polityka, nic personalnego". Nazwisko Niemcowa zostało odznaczone, Sobczak wymieniono na trzeciej pozycji.

Zabójstwo Niemcowa

55-letniego Borysa Niemcowa, jednego z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, zastrzelono w piątek o godz. 23.31 (godz. 21.31 w Polsce) w centrum Moskwy, na Dużym Moście Moskworeckim przylegającym do Wasiljewskiego Spusku, będącego przedłużeniem placu Czerwonego. Polityk został trafiony czterema pociskami. Strzelano do niego w plecy. Sprawców nie schwytano.

W sobotę Ksenia Sobczak informowała, że razem z Niemcowem przygotowywali raport dot. rosyjskiej obecności w Donbasie

Autor: pk//gak / Źródło: obozrevatel.com, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: