Premier Kanady Justin Trudeau i jego żona ogłosili separację

Źródło:
PAP

Premier Kanady Justin Trudeau i jego żona Sophie Gregoire Trudeau poinformowali w środę, że podjęli decyzję o rozstaniu po 18 latach małżeństwa. Kancelaria szefa rządu przekazała, że para podpisała "prawne porozumienie o separacji", które nie jest równoznaczne z rozwodem.

"Sophie i ja chcielibyśmy podzielić się faktem, że po wielu poważnych i trudnych rozmowach podjęliśmy decyzję o separacji" - napisał na Instagramie Justin Trudeau. Premier Kanady podkreślił, że "pozostaną bliską rodziną".

"Mamy głębokie uczucie i szacunek dla siebie nawzajem, jak i szacunek dla wszystkiego, co zbudowaliśmy razem i nadal będziemy budować" - dodał.

Rozstanie po 18 latach małżeństwa

Para ma troje dzieci: 15-letniego Xaviera, 14-letnią Ellę-Grace i 9-letniego Hadriena.

Justin i Sophie Trudeau znają się od dzieciństwa, ale jako dorośli odnaleźli się na balu charytatywnym w 2003 roku. Pobrali się dwa lata później w Montrealu.

Sophie Gregoire Trudeau jest dziennikarką telewizyjną. Towarzyszyła mężowi w publicznych wystąpieniach, odkąd objął urząd premiera w 2015 roku. Sama stała się osobą publiczną ze względu na zaangażowanie w wiele kampanii charytatywnych i społecznych - zauważa AFP.

Kancelaria szefa kanadyjskiego rządu przekazała, że para podpisała "prawne porozumienie o separacji", które nie jest równoznaczne z rozwodem. Poprosiła jednocześnie o poszanowanie swojej prywatności. Poinformowała też, że cała rodzina uda się w przyszłym tygodniu na wspólne wakacje.

Autorka/Autor:js//now

Źródło: PAP