78-latka trzy doby błąkała się po lesie. Znaleziono ją na stromym zboczu

Źródło:
CBC, tvn24.pl
Glenniffer Lake, Kanada
Glenniffer Lake, KanadaGoogle Maps
wideo 2/2
Gelniffer Lake, KanadaGoogle Maps

Odnaleziono 78-letnią kobietę, która przez trzy doby błąkała się po lesie w kanadyjskiej prowincji Alberta. Jak przekazały służby, uratowana kobieta była "przytomna i reagująca". "Wygląda na to, że wszystko będzie z nią w porządku" - dodano.

78-letnia Lorraine Vandenbosch zaginęła w poniedziałek. Po raz ostatni widziana była w obozie położonym przy jeziorze Gleniffer Lake, niedaleko miejscowości Innisfail w prowincji Alberta. Jeszcze tego samego dnia ruszyły poszukiwania, jednak służby nie mogły trafić na jej ślady.

Zaginioną kobietę udało się odnaleźć dopiero po trzech dniach. W policyjnym komunikacie przekazano, że ratownicy natrafili na Vandenbosh w czwartek ok. godz. 9:30 czasu lokalnego. "Załoga helikoptera ratunkowego zauważyła ją, gdy wychodziła z gęsto zalesionego obszaru. Skierowano do niej ratowników. Wygląda na to, że wszystko będzie z nią w porządku" - przekazano.

ZOBACZ TEŻ: Zaginiona dziewczynka odnaleziona po dwóch miesiącach w domu porywacza

Kobieta błąkała się trzy dni po lesie

Cytowany przez portal CBC Al Miller, członek załogi helikoptera, wyjaśnił, że w momencie odnalezienia kobieta znajdowała się na stromym zboczu i trzymała się wyrastającej z niego gałęzi. Dodał, że maszyna nie była w stanie tam wylądować, więc jedynie zbliżyła się do podłoża, tak, by ratownicy mogli wciągnąć 78-latkę do środka. Vandenbosch była "przytomna i reagująca", ale jednocześnie "zdezorientowana". Przetransportowano ją do szpitala.

- Przeprowadzamy wiele takich akcji. Za każdym razem, gdy kogoś znajdujemy, jest to radosna chwila. Nie potrafię opisać, jak wspaniale jest zobaczyć twarze członków rodziny, do których przyprowadzamy bliską im zaginioną osobę - przyznał Miller.

ZOBACZ TEŻ: Dwuletnia dziewczynka zaginęła w lesie. Cztery doby poszukiwań i "niesamowity cud"

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: CBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Butler Stock Photography/Shutterstock