TVN24 | Świat

Depp: ława przysięgłych przywróciła mi życie

TVN24 | Świat

Autor:
akw,
asty//now,
adso
Źródło:
Reuters

"Prawda nigdy nie ginie" - napisał Johnny Depp po zakończeniu procesu przeciwko jego byłej żonie Amber Heard, który toczył się przez ostatnie kilka tygodni, a w którym ława przysięgłych zdecydowała na jego korzyść. "Nowy rozdział w końcu się rozpoczął" - przyznał aktor.

Siedmioosobowa ława przysięgłych po trzech dniach narady przyznała rację Johnny'emu Deppowi w sprawie przeciwko jego byłej żonie Amber Heard. Aktorka została uznana winną znieslawienia Deppa i będzie musiała mu zapłacić 10,35 mln dolarów odszkodowania. Ławnicy orzekli 15 milionów odszkodowania, ale sędzia prowadząca sprawę obniżyła tę kwotę zgodnie z przepisami prawa stanowego. Sąd jednocześnie oświadczył, że Heard udowodniła jeden z trzech elementów zniesławienia i zasądził na jej rzecz 2 miliony dolarów, które z kolei musi jej zapłacić Depp.

CZYTAJ WIĘCEJ: Heard winna zniesławienia Deppa. Sąd ogłosił wyrok >>>

Oświadczenie Johnny'ego Deppa

"Sześć lat temu moje życie i życie mojej rodziny, moich najbliższych, a także życie ludzi wspierających mnie od lat w mgnieniu oka się zmieniło. Za pośrednictwem mediów postawiono wobec mnie fałszywe, bardzo poważne i kryminalne zarzuty, co wywołało lawinę nienawistnych ataków, chociaż nigdy nie postawiono mi zarzutów" – napisał w oświadczeniu Johnny Depp.

"Sześć lat później ława przysięgłych przywróciła mi życie. Jestem naprawdę wdzięczny. Decyzja o podjęciu tej sprawy, pomimo przeszkód prawnych i konieczności stawienia czoła i ujawnienia mojego życia całemu światu, została podjęta po głębokim namyśle. Od samego początku celem w tej sprawie było ujawnienie prawdy, niezależnie od wyniku" – dodał.

Aktor napisał, że przekazanie prawdy było czymś, co był winny swoim dzieciom i wszystkim tym, którzy niezłomnie go wspierali. "Czuję spokój, wiedząc, że w końcu to osiągnąłem. Jestem przytłoczony wylewem miłości oraz kolosalnym wsparciem i życzliwością napływającą z całego świata".

"Mam nadzieję, że moje dążenie do powiedzenia prawdy pomogło innym osobom, mężczyznom lub kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji, a ci, którzy ich wspierają, nigdy się nie poddadzą" – podkreślił Johnny Depp. "Mam też nadzieję, że powrócimy do stanu, w którym jest się niewinnym, dopóki nie zostanie udowodniona wina, zarówno w sądzie, jak i w mediach" – dodał.

Gwiazdor "Piratów z Karaibów" podziękował ławie przysięgłych i pracownikom sądu za to, że poświęcili swój czas w tej sprawie. Podkreślił, że zespół jego prawników wykonał "niezwykłą pracę". "Najlepsze dopiero przed nami, nowy rozdział wreszcie się rozpoczął" – podsumował, kończąc oświadczenie łacińską frazą "Veritas numquam perit", czyli "Prawda nigdy nie ginie".

OŚWIADCZENIE AMBER HEARD PO PRZEGRANYM PROCESIE

Zaślepka materiału TVN24GO
"Johnny Depp kontra Amber Heard". Pierwsza część dokumentu w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Zaślepka materiału TVN24GO
"Johnny Depp kontra Amber Heard". Druga część dokumentu w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw, asty//now, adso

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości