Źródło zdj. gł.: Wikipedia/ licencja GNU
Rozchorowało się 194 z ponad 2,6 tys. pasażerów i 11 z 1 tys. 250 członków załogi. Jak poinformowały amerykańskie media, przyczyną dolegliwości żołądkowych są prawdopodobnie norowirusy. Źródło zakażenie nie jest jednak znane.
Queen Mary 2 obecnie cumuje w porcie Saint Maarten na Karaibach. O sytuacji została już powiadomione Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC). Próbki pobrane od chorych pasażerów zostały już wysłane do dalszych badań.
Załoga statku została zobowiązana do zaostrzenia procedur dotyczących higieny i dezynfekcji.
Od 22 grudnia statek "Queen Mary 2" odbywa rejs po Morzu Karaibskim. 3 stycznia ma zawinąć do portu w Nowym Jorku.
Autor: abs//gak / Źródło: PAP