Data i reguły pierwszego starcia Biden-Trump

Źródło:
PAP

Bez publiczności, z ograniczonym czasem wypowiedzi i wyłączanymi mikrofonami. Tak będzie wyglądać pierwsza debata wyborcza prezydenta USA Joe Bidena i Donalda Trumpa. Odbędzie się 27 czerwca i potrwa półtorej godziny - przekazała w sobotę telewizja CNN, gospodarz spotkania.

Pojedynek głównych kandydatów w amerykańskich wyborach prezydenckich odbędzie się w Atlancie w stanie Georgia bez udziału publiczności. CNN informowała wcześniej, że taką formułę preferuje Joe Biden. W sobotę stacja ogłosiła, że zespoły wyborcze obu kandydatów zaakceptowały szereg innych postanowień.

Joe BidenETTORE FERRARI/ANSA/EPA/PAP

Zasady debaty

"Mikrofony zostaną wyłączone w czasie debaty, z wyjątkiem mikrofonu kandydata, który będzie miał zabrać głos" precyzuje CNN, dodając, że prezenterzy, Jake Tapper i Dana Bash, "wykorzystają wszystkie dostępne im narzędzia, by wyegzekwować harmonogram i zagwarantować cywilizowaną dyskusję".

Jak podaje stacja, 90-minutowa debata zostanie przerwana dwiema sekwencjami reklamowymi, a sztaby wyborcze nie będą w tych przerwach mogły wchodzić w interakcję z kandydatami.

Donald Trump PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Kandydaci, którzy będą mieli identyczne mównice, nie będą mogli korzystać z wcześniej przygotowanych notatek, ale na planie "dostaną długopis, kartkę papieru i butelkę wody".

Demokratyczny prezydent i jego republikański poprzednik zgodzili się na dwie debaty przed listopadowymi wyborami, 27 czerwca i 10 września. Drugą debatę zorganizuje kanał ABC.

Autorka/Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ETTORE FERRARI/ANSA/EPA/PAP