TVN24 | Świat

Łukaszenka przyleciał do swojej rezydencji w Mińsku. Wysiadł ze śmigłowca z bronią w ręku

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Łukaszenka wysiadł ze śmigłowca z bronią w ręku. Andrzej Zaucha komentuje
Łukaszenka wysiadł ze śmigłowca z bronią w ręku. Andrzej Zaucha komentujeTVN24
wideo 2/21
TVN24Łukaszenka wysiadł ze śmigłowca z bronią w ręku. Andrzej Zaucha komentuje

Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi przyleciał w niedzielę wieczorem do swojej rezydencji w Mińsku śmigłowcem. Wysiadając z niego - co widać na nagraniu - miał na sobie kamizelkę kuloodporną, a w ręku karabin. W tym samym czasie w Mińsku trwa wielki protest przeciwników prezydenta.

W pobliżu siedziby prezydenta w Mińsku trwał w niedzielę masowy protest, którego uczestnicy domagali się uwolnienia więźniów politycznych i wszystkich zatrzymanych w czasie protestów po niedawnych wyborach prezydenckich, dymisji Łukaszenki, przeprowadzenia nowych wyborów.

Nagranie, na którym widać Łukaszenkę wysiadającego ze śmigłowca, zamieścił kanał prowadzony przez służbę prasową prezydenta - Puł Pierwogo. "Łukaszenka godzinę temu przyleciał na miejsce wydarzeń. Do Pałacu Niepodległości! Prezydent ma na sobie kamizelkę kuloodporną. W rękach - automat" - napisano. Agencja Interfax-Ukraina zwraca uwagę, że broń nie ma magazynka.

Nagranie opublikował też białoruski dziennikarz Franak Wiaczorka.

"Tak jak obiecał, prezydent nie zamierzał nigdzie uciekać"

Rzeczniczka prezydenta Łukaszenki odniosła się do nagrania, zaprzeczając jakoby chciał on uciec z Mińska. - Tak jak obiecał, prezydent nie zamierzał nigdzie uciekać z Pałacu Niepodległości, gdzie przebywa ze swoimi dziećmi - oświadczyła Natalja Ejsmant. Jej wypowiedź opublikował kanał Puł Pierwogo w komunikatorze Telegram.

Według Ejsmant "uczestnikom mitingu, którzy zamierzali dokonać swego rodzaju szturmu na pałac, nie starczyło odwagi". - Szybko się odwrócili i pobiegli w przeciwnym kierunku - oświadczyła.

Rzeczniczka potwierdziła, że Łukaszence towarzyszył jego 15-letni syn Mikałaj. Na zdjęciach widać go w kamuflażu i trzymającego w ręku karabin maszynowy.

"Ja się uśmiałem, te zdjęcia są komiczne"

Aleksy Dzikawicki, wiceszef Biełsatu, komentował to nagranie w TVN24. - Ja się uśmiałem, te zdjęcia są komiczne. Czy 65-letni facet, który od 26 lat rządzi państwem, chce poprzez to pokazać, że jest macho, że jest cool? - mówił.

Dodał, że gdy widzi takie zdjęcia, "ma wrażenie, że Łukaszenka ma problemy mentalne".

Autor:ads/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Belta

Tagi:
Raporty: