Media: Najemnicy z Grupy Wagnera strzelają do pustych butelek w Bachmucie. Mają tam bazę w podziemiach fabryki win musujących

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Agencja UNIAN informuje, że najemnicy rosyjskiej Grupy Wagnera, utworzyli w Bachmucie w podziemiach Artemiwskiej Fabryki Win Musujących. Wagnerowcy ćwiczą się tam też w strzelaniu do celu, wykorzystując do tego puste butelki – powiadomiła ukraińska agencja.

Najemnicy z rosyjskiej Grupy Wagnera, walczący w Bachmucie na wschodzie Ukrainy, utworzyli w tym mieście swoją bazę w rozległych podziemiach Artemiwskiej Fabryki Win Musujących - poinformowała w czwartek ukraińska agencja UNIAN, która przeanalizowała reportaż prokremlowskiego dziennika "Izwiestia".

Podziemne korytarze bachmuckich zakładów są tak rozległe, że można się po nich poruszać samochodem. Jednostki wroga "uwiły sobie tam gniazdo" jeszcze na początku bieżącego roku, rozmieszczając na terenie fabryki swój sztab i szpital polowy. Wagnerowcy ćwiczą się tam też w strzelaniu do celu, wykorzystując do tego puste butelki - powiadomił UNIAN.

Rosyjscy żołnierze Shutterstock

Jak dodano, w ogromnych zbiornikach bachmuckiej fabryki jeszcze do niedawna przechowywano tysiące litrów win musujących. Wciąż znajdują się tam duże zapasy napojów alkoholowych. Sami wagnerowcy podkreślają jednak w propagandowych rosyjskich mediach, że jakoby z tych zasobów nie korzystają.

Rosjanie próbują zająć Bachmut

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę Bachmutu.

W środę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomił, że jednostki wroga, w dużej mierze złożone z najemników z Grupy Wagnera, osiągnęły w Bachmucie "częściowy sukces", ale miasto wciąż jest skutecznie bronione. Wcześniej amerykański Instytut Studiów nad Wojną szacował, że najeźdźcy kontrolują obecnie około 65 proc. powierzchni Bachmutu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości