Policjant, wojskowy, nauczycielki... Lista ofiar zamachowca z Las Vegas

Świat

Aktualizacja:
Największa masakra w historii USA. Materiał "Faktów" TVN z 2 październikatvn24
wideo 2/12

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień z pokoju hotelowego do uczestników koncertu w Las Vegas. Zginęło co najmniej 59 osób, a 527 zostało rannych. Agencja Reutera opublikowała niepełną listę zidentyfikowanych osób, które zginęły w ataku.

CHARLESTON HARTFIELD

34-latek był policjantem po służbie, poinformowała amerykańska gazeta "Las Vegas Review", której redakcja go znała. - Prawdopodobnie zajął się pomaganiem innym - stwierdził na jej łamach przyjaciel zabitego. - Nie znałem lepszego człowieka niż Charles - dodał. Policja w Las Vegas potwierdziła śmierć jednego ze swoich funkcjonariuszy, nie potwierdziła jednak jego tożsamości.

SONNY MELTON

29-letni Sonny był wykwalifikowanym pielęgniarzem w Tennessee. Jak przyznała telewizji WSMV-TV jego żona, Heather, tuż przed śmiercią zdążył uratować jej życie. - Złapał mnie i zaczął biec, gdy poczułam, jak został trafiony w plecy - powiedziała.

ADRIAN MURFITT

35-letni mężczyzna był profesjonalnym rybakiem z Alaski, o którym napisały tamtejsze media. Przyjechał na koncert ze swoim przyjacielem, który widział jak Murfitt dostał śmiertelny postrzał podczas robienia wspólnego zdjęcia.

DENISE BURDITUS

50-letnia Denise z Zachodniej Wirginii przyjechała na koncert ze swoim mężem. Jak poinformowały lokalne media, kobieta zaledwie kilka minut przed atakiem zdążyła jeszcze zamieścić zdjęcia z koncertu w mediach społecznościowych.

JOHN PHIPPEN

Mężczyzna z Kalifornii był ojcem pięciorga dzieci, doczekał się też pierwszego wnuka. Na koncert przyjechał wraz z jednym ze swoich synów, Travisem, który został trafiony w ramię. "Jeśli nie znałeś Johna, to wielka strata", napisano o nim na stronie GoFundMe, na której trwa zbiórka pieniędzy dla jego dzieci. "Nawet jeśli byłeś kimś, kogo on nigdy nie spotkał, ale byłbyś w potrzebie, (John) byłby tam dla Ciebie", dodano.

SANDY CASEY

Sandy była nauczycielką nauczania specjalnego z San Diego. Według lokalnej telewizji KGTV na koncert przyjechała wraz ze zorganizowaną grupą nauczycieli z Kalifornii.

CHRIS ROYBAL

28-letni Chris z Kalifornii był weteranem marynarki USA. Jak poinformowała ABC News, odbył służbę w Afganistanie. Zginął od postrzału w klatkę piersiową.

THOMAS DAY JUNIOR

54-latek z Kalifornii pracował w budownictwie, przyjechał na koncert wraz z czwórką swoich dzieci. "Był najlepszym ojcem. To dlatego były z nim dzieci", powiedział jego ojciec, Thomas Day Senior, na łamach "Los Angeles Times".

HANNAH AHLERS

35-letnia Hannah była matką trojga dzieci z Kalifornii. Według ABC News, została postrzelona przez napastnika w głowę.

ANGIE GOMEZ

Angie w 2015 roku ukończyła politechnikę w Riverside w Kalifornii. "Zawsze będzie kochana i bliska dla naszej uczelnianej rodziny", oświadczyła szkoła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

DANA GARDNER

Dana pochodziła z Kalifornii. Według lokalnych mediów od 26 lat była pracownikiem władz hrabstwa San Bernardino.

JENNIFER TOPAZ IRVINE

Jennifer była prokuratorem z San Diego. Jej śmierć w ataku w Las Vegas potwierdził telewizji CBS jeden z jej przyjaciół i współpracowników.

JESSICA KLYMCHUK

28-latka pochodziła z kanadyjskiej prowincji Alberta, była samotną matką czworga dzieci, poinformowała gazeta "Canada's Globe". Do Las Vegas przyjechała wraz ze swoim narzeczonym. "Była bardzo dobrą matką. Wychowywała czwórkę pięknych dzieci", wspominała na łamach prasy jej babcia.

RHONDA LEROCQUE

Rhonda pochodziła z Massachusetts, pracowała dla firmy projektanckiej. Według "Boston Globe" przyjechała na koncert wraz z mężem i 7-letnią córką, którzy nie odnieśli obrażeń.

JORDAN MCILDOON

23-latek z kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska - o jego śmierci poinformowały tamtejsze władze. Młody mężczyzna pracował jako pomocnik mechanika, wkrótce miał rozpocząć także naukę w szkole handlowej. Według CBS News przyjechał na koncert wraz ze swoją dziewczyną i zmarł prawdopodobnie w jej ramionach.

RACHAEL PARKER

Rachael od 10 lat pracowała jak technik dla policji z Manhattan Beach w Kalifornii. Jak oświadczyła policja, na koncert w Las Vegas pojechała wraz z trojgiem innych pracowników policji, z których żaden nie był w tym czasie na służbie.

JENNY PARKS

Jenny była nauczycielką z Kalifornii. "Pozostawiła po sobie męża i dwójkę małych dzieci, Bryce'a i Leah", napisano na stronie GoFundMe, na której zbierane są pieniądze na pomoc dla jej rodziny.

QUINTON ROBBINS

20-latek studiował na Uniwersytecie w Nevadzie oraz pracował w lokalnych władzach. Jego śmierć potwierdziła w mediach społecznościowych ciocia: "Był najmilszą i kochającą duszą. Wszyscy, którzy go poznali, kochali go. Jego zaraźliwy śmiech i uśmiech. Był naprawdę niezwykłą osobą. Będzie go brakowało tak wielu ludziom".

LISA ROMERO-MUNIZ

Lisa pracowała w szkole średniej w stanie Nowy Meksyk. We wspomnieniu w gazecie "Santa Fe New Mexican" była określana jako pracowita, uprzejma i rozsądna.

BAILEY SCHWEITZER

20-latka pochodziła z Kalifornii. Jej śmierć potwierdził dla gazety "Bakersfield Californian" brat.

SUSAN SMITH

53-letnia Susan pracowała w jednej ze szkół podstawowych w Kalifornii. Według gazety "Ventura County Star" była wielką fanką muzyki country.

NEYSA TONKS

Neysa pochodziła z Las Vegas i pracowała w firmie technologicznej. Osierociła trzech synów. "Neysa przynosiła radość, szczęście, zabawę i śmiech tak wielu z nas. Ta bezsensowna tragedia w niedzielę w Las Vegas niepotrzebnie zabrała ją z naszej społeczności", napisano na portalu GoFundMe.

Grad pocisków z okna

Sprawca strzelał z 32. piętra hotelu Mandalay Bay, w pobliżu którego pod gołym niebem odbywał się koncert w ramach festiwalu muzyki country Route 91 Harvest, na który przyszło ok. 22 tys. osób. Ludzie uciekali w panice, w niektórych przypadkach tratując się wzajemnie.

Napastnik popełnił samobójstwo. Policja szybko ustaliła jego tożsamość. Paddock najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Dotychczas nie podano żadnych informacji o motywach jego działania.

Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie (IS), ale FBI poinformowało, że nie wykryło dotąd żadnych powiązań między sprawcą strzelaniny w Las Vegas a którąś z międzynarodowych organizacji terrorystycznych, a CIA oświadczyła, że wie o deklaracji IS, lecz przestrzegła przed wyciąganiem pochopnych wniosków.

Autor: mm\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Facebook

Tagi:
Raporty: