1,2 miliona "lajków". Cały świat składa życzenia 11-latkowi

facebook.com/ColiniselevenMatka Colina chwali się na Facebooku dziesiątkami otrzymanych listów

11-letni chłopiec, który powiedział swojej matce, że nie ma z kim obchodzić swoich urodzin, ma obecnie ponad milion przyjaciół na Facebooku gotowych do złożenia życzeń urodzinowych.

Młody Colin cierpi na zaburzenie zbliżone do zespołu Aspergera, które odbija się na jego usposobieniu utrudniając mu nawiązywanie znajomości z rówieśnikami. Po tym, gdy Colin żalił się, że nie ma kogo zaprosić na swoje urodziny, jego matka, Jennifer, bardzo zaangażowała się w uczynienie urodzin 11-latka niezapomnianym wydarzeniem.

1,2 miliona "lajków"

Kobieta wpadła na pomysł założenia profilu na Facebooku. Na stronie "Colin is Eleven" można przeczytać apel o nadsyłanie do 9 marca (dzień urodzin chłopca) kartek urodzinowych z życzeniami. Wieść o kampanii zorganizowanej dla chorego chłopca błyskawicznie rozeszła się po całym świecie. Założoną 2 lutego stronę lubi obecnie 1,2 miliona osób. Życzenia dla Colina płyną zewsząd. Np. dzieci uczęszczające do pewnego meksykańskiego przedszkola stworzyły kilkadziesiąt kartek, w których opisują swoje historie z dorastania. Matka Colina założyła nawet skrzynkę pocztową ze specjalnym adresem dla kartek na urodziny synka.

Internauci składają również życzenia drogą wirtualną. Na tablicy profilu co sekundę, dwie pojawia się nowy wpis.

"Przyjęcie nie ma sensu, bo i tak nie mam przyjaciół"

W swoim pierwszym poście na Facebooku, Jennifer tak tłumaczyła swoją decyzję: "Jestem mamą Colina, stworzyłam tę stronę dla mojego cudownego, niesamowitego synka, który 9 marca skończy 11 lat. Z powodu jego niepełnosprawności, nawiązywanie kontaktów z obcymi ludźmi nie jest dla niego proste, przez co przez niektóre dzieci jest nielubiany. Kiedy spytałam go, czy chciałby urządzić przyjęcie urodzinowe, odparł, że nie miałoby to sensu, bo i tak nie ma przyjaciół. Pomyślałam więc, że stworzę stronę na której ludzie będą mogli napisać mu jakieś słowa otuchy, które będą lepsze od jakiegokolwiek przyjęcia. Proszę, pomóżcie mi sprawić, że Colin poczuje się wyjątkowy w swoje urodziny".

Chłopiec o niczym nie wie

Colin jest wciąż nieświadomy ogromnej kampanii na Facebooku, mimo że dzieci w szkole mówiły mu, iż widziały jego zdjęcie w telewizji. Matka chłopca prosiła ludzi, którzy znają chłopca, aby nie zdradzali mu starannie szykowanej niespodzianki. Jednocześnie obiecała zamieścić na stronie filmik z reakcją chłopca na tysiące urodzinowych kartek.

Autor: ts//tka/kwoj / Źródło: Independent

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/Coliniseleven

Pozostałe wiadomości