75-latek wjechał w grupę rowerzystów. Ucierpiały trzy osoby

Aktualizacja:
Autor:
akr,FC//tok
Źródło:
PAP
Sobiałkowo. Rowerzyści potrąceni przez auto, które wyprzedzało ciężarówkę
Sobiałkowo. Rowerzyści potrąceni przez auto, które wyprzedzało ciężarówkęTVN24
wideo 2/8
TVN24Sobiałkowo. Rowerzyści potrąceni przez auto, które wyprzedzało ciążarówkę

W miejscowości Sobiałkowo w Wielkopolsce kierowca potrącił grupę rowerzystów. Według wstępnych ustaleń, 75-latek wyprzedzał ciężarówkę i zahaczył o jadących z przeciwka cyklistów. Ranne zostały trzy osoby.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18.30 na 86 kilometrze drogi krajowej numer 36 w miejscowości Sobiałkowo w województwie wielkopolskim.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że między miejscowościami Sobiałkowo a Topolka na drodze krajowej numer 36 doszło do zderzenia drogowego. Kierowca volkswagena Turana 75-latek w czasie maneweru wyprzedzania zahaczył o kolumnę rowerzystów - mówi asp. szt. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Uszkodzone roweryKPP Rawicz

Sobiałkowo. Wjechał w rowerzystów. "Nie mają poważnych obrażeń"

Według wstępnych informacji służb poszkodowane zostały trzy osoby. To potwierdziło się na miejscu. - Nie doszło do bezpośredniego zderzenia, rowerzyści zostali zahaczeni. Nie mają poważnych obrażeń - wyjaśnia Jarczewska.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzyści jechali jeden za drugim w kierunku Miejskiej Górki. Zahaczył ich samochód jadący z przeciwka, który wyprzedzał ciężąrówkę. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje za spowodowanie wypadku poniesie kierowca. - Musimy poczekać na wyniki badań poszkodowanych - przekazała Jarczewska.

Rowerzystom na szczęście jednak nic poważnego się nie stało. Trzech z sześciorga rowerzystów trafiło do szpitala na badania. Wszyscy, z ogólnymi potłuczeniami, zostali już z niego wypisani.

Poszkodowane zostały trzy osobyKPP Rawicz

W miejscu wypadku na odcinku Rawicz-Krotoszyn przez kilka godzin obowiązywał ruch wahadłowy. Około godziny 21 poinformowano, że nie ma już utrudnień dla kierowców.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr,FC//tok

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości