"Odeszła nagle, zostawiła wyłom w naszych sercach". Zoo straciło słonicę Lindę

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP, TVN24
Poznańskie zoo straciło 35-letnią słonicę Lindę FB - Zoo Poznań
wideo 2/8
FB - Zoo Poznań Poznańskie zoo straciło 35-letnią słonicę Lindę

Nagle zaniemogła, nie wiadomo dlaczego. We wtorek słonica Linda przewróciła się i już się nie podniosła. Na pomoc zwierzęciu ruszyli pracownicy zoo oraz 22 strażaków. Wspólnie przez kilka godzin próbowali postawić słonicę na nogi. Bezskutecznie.

W nocy z wtorku na środę poznańskie zoo poinformowało o śmierci słonicy Lindy. "Odeszła nagle i zostawiła wyłom w naszych sercach. Kochaliśmy ją. Niech biega wolna po niebiańskiej sawannie" – napisali pracownicy ogrodu zoologicznego w mediach społecznościowych.

"Odeszła nagle i zostawiła wyłom w naszych sercach"FB - Zoo w Poznaniu

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę ogrodu zoologicznego wynika, że 35-letnia słonica zaniemogła we wtorek. Pracownicy zoo nie potrafili ustalić, co mogło przyczynić się do nagłego pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia. Swoje działania konsultowali m.in. z austriackimi specjalistami zajmującymi się słoniami afrykańskimi.

Około godz. 14 ważąca 3,5 tony słonica przewróciła się. - Gdy słoń leży, wszystkie organy wewnętrzne gorzej pracują, jest gorsze krążenie krwi – powiedziała Małgorzata Chodyła. Na pomoc zwierzęciu ruszyło też 22 strażaków, którzy przez kilka godzin próbowali postawić słonicę na nogi. Bezskutecznie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

"Linda była charakterną dziewczyną ze słoniowego sierocińca"FB - Poznań Zoo

"Linda była charakterną dziewczyną ze słoniowego sierocińca. W Poznaniu znalazła dom i spełniła się jako ciotka młodego słonia, Yzika. Uwielbiała zabawki i droczenie się z opiekunami" – czytamy na profilu zoo w mediach społecznościowych.

Rzeczniczka poznańskiego zoo przekazała, że w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwierzęcia, która ma pomóc w ustaleniu przyczyny śmierci słonicy.

Lekarze, technicy, opiekunowie i strażacy walczyli o powrót słonicy do zdrowiaFB- Zoo w Poznaniu

Autor:aa/gp

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: FB- Zoo w Poznaniu