Masywne schody przygniotły mężczyznę na terenie byłego przedszkola

TVN24 | Poznań

Autor:
ww
Źródło:
PAP, TVN24
Do zdarzenia doszło w LubskuGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthW płonącym mieszkaniu w Lubsku znaleziono zwłoki

Tragedia w Lubsku (Lubuskie). W pustostanie przy ulicy Baśniowej zginął mężczyzna. - Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie byłego przedszkola zawaliła się żelbetowa konstrukcja, na miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowników – relacjonuje rzecznik straży pożarnej w Żarach.

Do zdarzenia doszło w sobotę, chwilę przed południem. Lokalne służby otrzymały informację o tym, że fragment pustostanu runął na ziemię, a pod gruzami znajduje się człowiek. - Dyżurny przyjął zgłoszenie o godzinie 11.54. Z przekazanych nam informacji wynikało, że na terenie byłego przedszkola zawaliła się żelbetowa konstrukcja schodów i przygniotła mężczyznę. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowników – przekazuje Paweł Brela, rzecznik PSP w Żarach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Prokuratura bada sprawę

Zaraz po tym, jak strażacy dotarli na miejsce, zaczęli odgruzowywać poszkodowanego. W międzyczasie na Baśniową przyjechał też zespół ratownictwa medycznego. - Akcja strażaków trwała niespełna 45 minut. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny – informuje Brela.

Przy pustostanie działali również policjanci z KPP w Żarach. - Ofiarą jest 42-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Prawdopodobnie mężczyzna w tym miejscu zbierał złom i wówczas doszło do wypadku. Zginął na miejscu – informuje Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Dodaje, że postępowanie w sprawie tej tragedii nadzoruje żarska prokuratura rejonowa.

Mężczyzna zmarł po tym jak spadły na niego żelbetonowe schodyPSP Żary

Autor:ww

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PSP Żary