Próbują ustalić tożsamość zmarłego mężczyzny

Mężczyzna na nagraniu z kamery monitoringu
Policja publikuje portret zmarłego. Chcą ustalić kim jest
Źródło: KMP Leszno

Ciało znaleźli pięć miesięcy temu w jednym z domów w Kłodzie (woj. wielkopolskie). Nie było przy nim żadnych dokumentów, a jedynie podróżna torba. Teraz policja zrekonstruowała twarz mężczyzny oraz publikuje zdjęcie z kamer monitoringu, które wcześniej zarejestrowały jego wizerunek.

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Po wyglądzie jego wiek oszacowano na 40-50 lat.

Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę, spodnie jeansowe z przełożonym przez szlufki jasnozielonym paskiem, bluzę koloru niebieskiego z napisem "Enea Cup", buty koloru brązowego typu trekkingowego marki HI-TEC, czapkę zimową koloru czarnego z białym paskiem wokół głowy, rękawice koloru czarnego.

Mężczyzna na nagraniu z kamery monitoringu
Mężczyzna na nagraniu z kamery monitoringu
Źródło: KMP Leszno

Przy ciele znaleziono też granatową torbę podróżną z białymi wstawkami z napisem "BUT Spółka Akcyjna". W środku znajdowały się ubrania i podstawowe kosmetyki.

Odtworzyli jego twarz

Po pięciu miesiącach policjantom z Leszna nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Dlatego zlecili cyfrową rekonstrukcję jego twarzy.

- Po wykonaniu wielu czynności identyfikacyjnych, w tym rozesłaniu do innych jednostek policji wizerunku mężczyzny zarejestrowanego na zapisach monitoringów, policjanci w trakcie prowadzonego postępowania zwrócili się do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji Komendy Głównej Policji o wykonanie retuszu rekonstrukcyjnego zdjęć z przeprowadzonych oględzin zwłok - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub znają jego tożsamość - o kontakt w godzinach od 7.30 do 15.30 z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Lesznie pod nr telefonu 47 77 31 600 lub policjantem prowadzącym postępowanie mł. asp. Tomaszem Sterną pod numerem 47 77 31 699.

Policja odtworzyła jego twarz
Policja odtworzyła jego twarz
Źródło: KMP Leszno
Czytaj także: