Kapele grały, studenci poszli spać

Za nami pierwszy dzień juwenaliów
Za nami pierwszy dzień juwenaliów

Pierwszy dzień poznańskich juwenaliów nie przyciągnął tłumów. Młode studenckie kapele zagrały dla skromnej publiczności. W piątek może być już inaczej, bo na scenę mają wyjść gwiazdy m.in. Comy i Acid Drinkers.

Za nami pierwszy dzień juwenaliów

Juwenalia tradycyjnie rozpoczął pochód z placu Mickiewicza. Po nim studenci pojawili się na stadionie AZS. Pierwszego dnia zabrakło gwiazd. Na scenie zobaczyć można było studenckie kapele, UAM Dream Team oraz Afro Kolektyw.

Stali tylko po żetony

Trudno więc się dziwić, że spora część studentów niedługo po dojściu korowodu na miejsce, wróciła do domów. Przed północą na teren stadionu można było wejść bez żadnych problemów, kolejki tworzyły się jedynie przy budkach, w których można było kupić żetony na piwo.

Cięższy piątek

Drugi dzień juwenaliów to koncerty zespołów rockowych. Studenci bawić się będą przy muzyce Ziemian, Skrzydlastych i Acid Drinkers. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Coma.

Studenci nie płacą

Wczoraj wstęp na juwenalia był wolny dla wszystkich. Dziś za darmo wejdą tylko posiadacze legitymacji studenckich. Pozostali zapłacą 15 złotych. Bilety można nabyć w kasach na stadionie AZS.

Pozostali zapłacą 15 złotych. Bilety można nabyć w kasach na stadionie AZS.

Autor: Filip Czekała

Czytaj także: