Kaczą rodzinę mogły rozjechać samochody. Ptakom pomogli policjanci

Kaczka z dziećmi trafiła do parku
Policjanci uratowali osiem kaczek. Szły przez drogę
Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Gdyby nie policjanci, kaczka z gromadą małych mogłaby zostać rozjechana przez samochody. Funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego zapakowali całą rodzinkę do radiowozu i wywieźli do parku.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w sobotę zauważyli w rejonie komendy kaczą rodzinę.

- Mama kaczka z siedmioma małymi kaczuszkami znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Kaczki spacerowały blisko ruchliwej ulicy. Było to dla nich dużym zagrożeniem - podkreśla Małgorzata Łusiak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Do pudełka i od parku

Policjanci od razu ruszyli z pomocą zwierzętom i pomogli im znaleźć się w bezpiecznym miejscu.

- Kaczki włożyli do pudełka i przewieźli do parku. Mama kaczka z dziećmi została wypuszczona w rejonie stawu - tłumaczy Łusiak.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Czytaj także: