TVN24 | Pomorze

Nie zatrzymał się i niemal potrącił rowerzystę na pasach. "Wykroczenie popełnili obaj"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Samochód przejechał tuż przed rowerzystą w SzczecinkuWWW.ISZCZECINEK.PL/TVN24
wideo 2/10
WWW.ISZCZECINEK.PL/TVN24Samochód przejechał tuż przed rowerzystą w Szczecinku

Kierowca peugeota omal nie potrącił rowerzysty, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych w Szczecinku (Zachodniopomorskie). Całą sytuację nagrał inny kierowca, a film przesłał policji. Jak ustalili funkcjonariusze, wykroczenie popełnili zarówno rowerzysta, jak i kierowca.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Polnej w Szczecinku. Nagranie policja otrzymała na swoją skrzynkę e-mailową. Na filmie widać, jak kierowca wyjeżdża z drogi podporządkowanej, zatrzymuje się przed pasami i przepuszcza rowerzystę. Ten jednak nie schodzi z roweru, a przejeżdża na drugą stronę. Kiedy jest w połowie, tuż przed nim, drugim pasem, przejeżdża kierowca peugeota.

Jak mówi asp. Anna Matys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, według ustaleń policji wykroczenie popełnili tu wszyscy uczestnicy ruchu.

Rozstrzygnąć ma sąd

Jak tłumaczy Matys, kierowca peugeota wyprzedzał na pasach i wymusił pierwszeństwo na przejściu dla pieszych; rowerzysta nie zszedł z roweru, tylko przejechał, chociaż nie było tam przejazdu rowerowego.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Dużą wątpliwością jest moment, kiedy pojazd marki Peugeot przejeżdża przez przejście dla pieszych. Nie wiemy, czy doszło do kontaktu pomiędzy rowerzystą a samochodem, dochodzi bowiem do zachwiania - mówi oficer prasowa. - Byłoby nam bardzo potrzebne i pomocne ustalenie, czy doszło tam do kontaktu pomiędzy rowerzystą a autem - dodaje.

Policjanci zapowiadają, że skierują sprawę do sądu, który ma rozstrzygnąć, kto zawinił.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WWW.ISZCZECINEK.PL