TVN24 | Pomorze

W pobliżu torowiska znaleźli martwego noworodka

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Policja szuka matki martwego dziecka
Policja szuka matki martwego dzieckatvn24
wideo 2/8
tvn24Policja szuka matki martwego dziecka

Prokuratura i policja próbują rozwikłać tajemnicę śmierci noworodka znalezionego w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie). Ciało chłopca leżało w pobliżu torów kolejowych.

Informację o znalezieniu ciała noworodka w Starogardzie Gdańskim przekazała podkomisarz Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Zostało odnalezione w pobliżu torowiska kolejowego nieopodal ulicy Iwaszkiewicza. Śledczy ustalili wstępnie, że to noworodek płci męskiej, a jego zgon mógł nastąpić do dwóch tygodni wcześniej - poinformowała podkomisarz Legawiec.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Apel o pomoc

Ze względu na dobro postępowania policjanci nie udzielają na razie szczegółów dotyczących śledztwa, ale wiadomo, że trwają poszukiwania matki chłopca. Prokuratura i policja w Starogardzie Gdańskim starają się wyjaśnić przede wszystkim okoliczności śmierci noworodka.

Policja szuka również osób, które mogą mieć informacje pomocne w wyjaśnieniu sprawy. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość i proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim lub pod numerem alarmowym 112.

- Każda przekazana policjantom informacja, nawet anonimowa, zostanie dokładnie sprawdzona i jest dla nas cenna - dodała podkomisarz Legawiec.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim.

Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości