Pomorze

Policja przejęła ponad 250 kilogramów narkotyków. Jechały z Mazowsza na Pomorze

Pomorze

W aucie znaleziono ćwierć tony narkotyków
TVN24 GdańskOficer operacyjny o przejęciu narkotyków

Policjanci ustalili, że 25-latek wiózł narkotyki z Mazowsza na Pomorze. Znaleźli w jego aucie marihuanę, haszysz i kokainę o czarnorynkowej wartości 12 milionów złotych. Zatrzymano także przypuszczalnego dostawcę.

O znalezieniu dużej ilości środków odurzających poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. – W sumie zabezpieczyliśmy około 140 kilogramów marihuany, 115 kilogramów haszyszu i około 2 kilogramy kokainy – wylicza.

Narkotyki ukryte w peugeocie

Nadkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku potwierdził, że w sprawie zatrzymano dwie osoby, a do zatrzymań doszło w środę.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, która miała zajmować się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Pomorza. Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Rumii może regularnie przewozić narkotyki, m.in. kokainę i marihuanę, z województwa mazowieckiego na Pomorze. Tu zabronione substancje miały być dalej rozprowadzane.

- W minioną środę w Tczewie zatrzymano dostawczego peugeota prowadzonego przez 25-letniego mężczyznę - opowiada Stęplewski. - W trakcie zatrzymania mężczyzna był spokojny. Nie podejmował prób ucieczki. Był zaskoczony całą sytuacją - relacjonuje oficer operacyjny policji, z którym udało nam się porozmawiać.

Samej marihuany zabezpieczono około 140 kilogramówKWP w Gdańsku

Edek wyniuchał narkotyki

Dzięki pomocy psa Edka, należącego do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, udało się szybko zlokalizować nielegalne substancje. Do policyjnej celi trafił także 41-latek z Mazowsza, od którego 25-latek miał wziąć narkotyki. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 100 tysięcy dolarów, 27 200 złotych oraz 16 490 euro. Szacowana wartość zabezpieczonych substancji szacowana jest z kolei na 12 mln zł.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia. Policjanci i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nadal intensywnie pracują nad tą sprawą i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Operacyjne zdjęcia policji z przejęcia narkotykówKWP w Gdańsku

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości