Pomorze

"Panie prezydencie, Pan stanie przed sądem". Wałęsa o słowach Dudy ws. TK

Pomorze

Wałęsa komentował wywiad Andrzeja Dudy
tvn24Lech Wałęsa komentował wywiad Andrzeja Dudy

- Poczekajmy, aż pan odpowie za swoje czyny - mówił Lech Wałęsa o Andrzeju Dudzie. Aktualny prezydent w rozmowie z TVN24 ocenił, że prezes Trybunału Konstytucyjnego łamie konstytucję. Wałęsa skomentował też relacje Dudy i Kaczyńskiego jako "niszczące Polskę". Podkreślił, że liczy, iż obaj poniosą za to konsekwencje.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „KAWA NA ŁAWĘ” Z UDZIAŁEM PREZYDENTA

- Czekam, aż Trybunał Konstytucyjny przyśle do mnie uchwałę Zgromadzenia Ogólnego sędziów TK podjętą zgodnie z obowiązującymi przepisami konstytucji i ustawy, wskazującą kandydatów na prezesa TK - powiedział w niedzielę w TVN24 prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda ocenił również, że jego relacje z Jarosławem Kaczyńskim są specyficzne. Mówił, że są to relacje odpowiadające relacjom prezydenta z prezesem największej partii. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma bardzo jasną wizję tego, jak powinny być prowadzone sprawy państwowe i jaki powinien być obraz polskiego państwa - stwierdził.

"Czekam na poszanowanie prawa i żeby w końcu przestali niszczyć Polskę"

Słowa Andrzeja Dudy skomentował były prezydent Lech Wałęsa. - Ja mogę powiedzieć "Panie prezydencie Pan stanie przed sądem, jeśli prawo będzie w Polsce obowiązywać" i to mam nadzieję, że niedługo już - stwierdził.

Ocenił też, że Jarosław Kaczyński powinien ponieść konsekwencję za "niszczenie Polski". - Mam nadzieję, że będzie drugi (Kaczyński - red.) w kolejce do rozliczenia, jakie szkody Polsce wyrządził już, a wyrządzą jeszcze większe - mówił Wałęsa.

O relacjach łączących Dudę z Kaczyńskim powiedział: "ja w takie rzeczy się nie bawię, ja czekam na poszanowanie prawa i żeby w końcu przestali niszczyć Polskę".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości