TVN24 | Pomorze

Żaglówka przewróciła się na jeziorze. Dwoje dzieci wpadło do wody, jedno zaplątało się w liny

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Łódź przewrócona na jeziorze UkielKMP Olsztyn
wideo 2/4
KMP OlsztynŁódź przewrócona na jeziorze Ukiel

Gwałtowny wiatr i deszcz przewróciły łódkę na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Do wody wpadło dwóch mężczyzn i dzieci w wieku czterech i siedmiu lat. Na pomoc ruszyli policjanci. Jedno z dzieci zaplątało się o linkę przymocowaną do żaglówki. Na szczęście funkcjonariusze wciągnęli wszystkich na swoją łódź.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na jeziorze Ukiel w Olsztynie. - Około godziny 14, w wyniku nagłego pogorszenia się pogody, doszło do wywrócenia łódki typu omega, którą podróżowało dwóch mężczyzn oraz dzieci w wieku czterech i siedmiu lat. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, podpłynęli do poszkodowanych, aby udzielić im pomocy - przekazał sierż. szt. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jedno z dzieci zaplątało się w liny

Dodał też, że funkcjonariusze musieli działać szybko, ponieważ jedno z dzieci zaplątało się o linkę przymocowaną do żaglówki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Policjanci po chwili wciągnęli wszystkich na swoją łódź. Nikomu nic poważnego się nie stało.

- Na miejsce wezwano także patrol WOPR. Warto podkreślić, że oprócz obecności policjantów na szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia miało wpływ odpowiedzialne zachowanie osób wypoczywających nad wodą, którzy byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa, jakimi były kapoki. 32 i 42-latek byli trzeźwi - dodał Jurkun.

Łódź przewrócona na jeziorze UkielKMP Olsztyn

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Policjanci podkreślają, że razem z ratownikami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego aktywnie działają i patrolują teren jeziora. Przypominają jednak, że "woda to żywioł, który nie wybacza błędów", dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas pobytu nad akwenami należy przestrzegać podstawowych zasad: •   zanim wejdziemy/wypłyniemy na wodę, należy dokładnie sprawdzić prognozę pogody; •   korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk; •   nie należy skakać do wody płytkiej, oraz wody o niezbadanym gruncie; •   nigdy nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu – może to zakończyć się tragedią; •   pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy bez opieki swoich dzieci – nawet na chwilę nie powinny one pozostać same w wodzie; •   zanim skorzystamy ze sprzętu pływającego, dokładnie sprawdźmy czy jest on w pełni sprawny i wyposażony w kamizelki ratunkowe.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn