Pomorze

"Bez pomyślunku i zwykłego rozsądku zaczęli stawać następni". Tak zablokowali parking

Pomorze

Zablokowany parking w WejherowieStraż Miejska w Wejherowie
wideo 2/5

Trzy rzędy aut na miejskim parkingu, w tym jeden rząd zupełnie zablokowany przez inne samochody - takie zdjęcie opublikowała straż miejska z Wejherowa. Jak do tego doszło? Jak udało się uwolnić zablokowanych kierowców?

W poniedziałek 28 stycznia strażnicy miejscy z Wejherowa z zaskoczeniem zauważyli, że na parkingu przy ulicy Reformatów powstały trzy rzędy aut, przy czym dwa zewnętrzne oczywiście zablokowały ten wewnętrzny. W tej pułapce uwięzionych zostało kilkanaście samochodów.

Zobacz też: Zostawił pieszym tylko 26 centymetrów

Jak informują strażnicy, jeszcze o godz. 9 na nagraniach monitoringu widać, że wszystko jest w porządku, ale wtedy błąd popełnił pierwszy kierowca, a za nim, jak pisze straż miejska na swojej stronie internetowej, "bez pomyślunku i zwykłego rozsądku zaczęli parkować następni". Przed południem zablokowany był już cały rząd aut.

Myślenie przede wszystkim - również przy parkowaniu!

Ci, którzy utknęli pomiędzy dwoma rzędami pojazdów, nie byli w stanie w żaden sposób się wydostać. Konieczna była interwencja funkcjonariuszy.

Strażnicy przypominają, że zgodnie z artykułem 49 ustawy Prawo o ruchu drogowym, zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej, a także w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu.

"Ponadto nikt nie zwalania kierowcy od zwykłego myślenia podczas parkowania, a głównie ten element zawiódł" – podsumowują strażnicy.

Za taką bezmyślność można nie tylko wysłuchać ostrej reprymendy ze strony osoby przez nas zablokowanej, ale też słono zapłacić – grozi za to mandat w wysokości 100 złotych, a nawet odholowanie pojazdu na koszt właściciela.

Warto zobaczyć: Wskoczył za psem do lodowatej wody! Mogło się skończyć tragicznie...

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Wejherowie

Pozostałe wiadomości