Jelenia Góra. Seryjny złodziej nakradł za 180 tysięcy złotych. Grozi mu 10 lat więzienia

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze
Do zdarzenia doszło w Jeleniej GórzeGoogle Earth
wideo 2/9
Google EarthDo zdarzenia doszło w Jeleniej Górze

Samochód, elektronarzędzia, rury miedziane, katalizatory – dla 25-latka z okolic Jeleniej Góry (województwo dolnośląskie) rodzaj łupu nie miał znaczenia. Pasmo jego złodziejskich sukcesów przerwali dopiero policjanci. Mężczyzna trafił do aresztu, grozi mu 10 lat więzienia.

Jak poinformowała media podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili tożsamość podejrzanego o serię kradzieży, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego.

Podejrzanemu grozi 10 lat więzienia

Oto jedynie listopadowy dorobek złodzieja. W Jeleniej Górze najpierw ukradł kluczyk do samochodu, a następnie peugeota wartego 50 tysięcy złotych. Potem włamał się do jednej z firm, z której zabrał elektronarzędzia i akcesoria o łącznej wartości 130 tysięcy złotych. Ma również na koncie próbę kradzieży katalizatora oraz rur miedzianych z jednej z piwnic.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Część z ukradzionego mienia udało się odzyskać. 25-latek usłyszał zarzuty, a decyzją Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze trafi do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali część ukradzionych przedmiotówKMP w Jeleniej Górze

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Jeleniej Górze

Pozostałe wiadomości