Samolot nie wylądował na lotnisku w Gdańsku z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru

TVN24 | Pomorze

Autor:
gp
Źródło:
PAP/ TVN 24 Pomorze
Gdańsk. Samolot nie wylądował z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru
wideo 2/4
Na Pomorzu, w tym także na gdańskim lotnisku, dzisiaj bardzo mocno wieje.

Na wybrzeżu w niedzielę od rana bardzo mocno wieje, a na Bałtyku jest sztorm. Kłopoty były między innymi na lotnisku w Gdańsku. Dwa silne podmuchy wiatru uniemożliwiły tam bowiem lądowanie samolotu linii Wizzair. Pilot nie ryzykował i zdecydował o locie do Warszawy.

Samolot linii Wizzair z norweskiego Stavanger miał planowo lądować w niedzielę o godz. 14.10 w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Jak dowiedziała się PAP, maszyna "dostała dwa silne podmuchy wiatru podczas próby lądowania" i pilot zdecydował o locie do Warszawy. Samolot bezpiecznie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Inne statki powietrzne przylatujące do Gdańska nie miały problemów z lądowaniem - powiedziała w niedzielę specjalistka ds. komunikacji gdańskiego lotniska Agnieszka Michajłow.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie przed silnym sztormem na Bałtyku i wiatrem w Pomorskiem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla całego województwa. Wiatr w porywach osiąga 9 do 10 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, według definicji, oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak zabezpieczyć się przed wichurąRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:gp

Źródło: PAP/ TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24