Pomorze

Pomorze

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy umorzenie postępowania na rok próby w sprawie matematyczki Barbary W. i anglisty Marka K. Nauczyciele odpowiadali za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej uczniów szkoły podstawowej w Starych Bielicach (Zachodniopomorskie). Sędzia zmienił fragment dotyczący opisu czynu kobiety, jednak pozostałą część wyroku pierwszej instancji utrzymał w mocy.

Jak poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy z posługi. I mianował administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej. Jak wyjaśniono to skutek postępowania przeprowadzonego po zgłoszeniach o zaniedbaniach biskupa związanych z nadużyciami seksualnymi do jakich miało dochodzić ze strony niektórych księży pracujących w diecezji bydgoskiej.

Kiedy zakonnik dowiedział się, że Niemcy zabiorą dzwony z kaplicy, postanowił je ukryć. Jeden z nich odnaleziono tuż po wojnie. Drugi 80 lat był pod ziemią. Aż do teraz. Grupa badaczy odnalazła zabytek na zboczu góry Zaśpit, w okolicy pustelni św. Jana z Dukli w Trzcianie (Podkarpackie).