Pomorze

Pomorze

Zbigniew D., związany ze światem sportu łódzki naukowiec, jest podejrzany w sprawie handlu dyplomami ukończenia studiów. W jego telefonie - jak wynika z doniesień medialnych - prokuratorzy prowadzący śledztwo znaleźli zdjęcia świadectw i dyplomów. W tle pojawiają się nazwiska gwiazd polskiego sportu. Ministerstwo Edukacji i Nauki zwróciło się do łódzkiej uczelni o wyjaśnienia.

Jak ustalili wstępnie policjanci, kierowca ciężarówki wjechał na przejazd, gdy paliło się czerwone światło. Tłumaczył, że oślepiło go słońce. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po zderzeniu w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie) składu relacji Berlin-Szczecin z samochodem ciężarowym przerwa w ruchu pociągów może potrwać do wieczora - przekazał rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Prokuratura skierowała do sądu w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi podejrzanemu o handel białoruskimi papierosami. Mężczyzna zatrzymany został we wrześniu 2019 roku. - Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano pojazd, którym kierował. Okazało się, że w karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu - opisuje Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.