Pierwsze sygnały na temat tego barbarzyńskiego zachowania dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Następnie policja potwierdziła te informacje.
Impreza zakończona na komisariacie
Krakowscy funkcjonariusze w nocy odebrali telefon od mieszkańca krakowskiego Podgórza, który zawiadomił, że pod jednym z bloków w tej dzielnicy leży ranny pies. Po przybyciu, informacje zebrane na miejscu zaprowadziły policjantów do mieszkania na trzecim piętrze. Tam odbywała się impreza mocno zakrapiana alkoholem. Wszyscy uczestnicy zostali zatrzymani.
Wśród zatrzymanych są trzej mężczyźni w wieku 31, 33 i 38 lat oraz dwie kobiety w wieku 21 i 22 lata. Wszyscy byli pijani. Dlatego przesłuchani zostaną dopiero, jak wytrzeźwieją. Wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych jest osoba, która wyrzuciła przez okno psa.
Pies może nie przeżyć
Tymczasem rannego psa przewieziono do Kliniki Weterynarii w Krakowie, gdzie został zbadany. Lekarz nie stwierdził obrażeń świadczących o wcześniejszym biciu zwierzęcia. Jednocześnie ocenił, że obrażenia doznane w wyniku wyrzucenia przez okno są na tyle poważne, że pies może nie przeżyć.
Sprawcy grozi nawet do dwóch lat więzienia.
Źródło: Kontakt TVN24