TVN24 | Polska

PSP: druhowie OSP Czernikowo oraz rodziny poszkodowanych objęci pomocą psychologów

TVN24 | Polska

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Strażacy z OSP Szczecin-Śmierdnica uczcili pamięć zmarłych druhów z Czernikowa
Strażacy z OSP Szczecin-Śmierdnica uczcili pamięć zmarłych druhów z CzernikowaTVN24
wideo 2/5
TVN24Strażacy z OSP Szczecin-Śmierdnica uczcili pamięć zmarłych druhów z Czernikowa

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, których koledzy zginęli w wypadku samochodu gaśniczego z tirem, a także rodziny poszkodowanych i zmarłych oraz strażacy PSP biorący udział w akcji ratowniczej, zostali objęci pomocą psychologów.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek wcześnie rano w Czernikowie koło Torunia. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Ich samochód gaśniczy zderzył się z tirem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego, 62-letni strażak OSP i siedząca obok niego około 30-letnia strażaczka. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni - przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Wypadek w Czernikowie. Zginęło dwoje strażakówTVN24

W związku z tragicznym wypadkiem na miejsce pojechał zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z grupą operacyjną komendanta głównego PSP. Przybyła spotkał się z jednym z rannych oraz druhami OSP w Czernikowie, którym przekazał wyrazy współczucia; zapewnił im także pełne wsparcie. Pamięć zmarłych tragicznie ratowników uczczono minutą ciszy.

Druhowie OSP oraz rodziny poszkodowanych objęci pomocą psychologów

Państwowa Straż Pożarna poinformowała na swojej stronie internetowej, że druhowie OSP Czernikowo oraz rodziny osób poszkodowanych i zmarłych w wyniku zdarzenia, a także strażacy PSP biorący udział w akcji ratowniczej zostali objęci pomocą psychologów PSP.

W związku z wypadkiem o godz. 18 strażacy PSP w całym kraju włączyli w samochodach sygnały świetlno-dźwiękowe włączając się do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" oddając hołd ofiarom wypadku. Głębokie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych druhów złożył szef PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Strażacy z OSP Szczecin-Śmierdnica uczcili pamięć zmarłych druhów z Czernikowa
Strażacy z OSP Szczecin-Śmierdnica uczcili pamięć zmarłych druhów z CzernikowaTVN24

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości