Wpadła szajka złodziei rowerów

Złodziej rowerów na komendzie w Tarnowskich Górach
Złodziej rowerów na komendzie w Tarnowskich Górach
POLICJA TARNOWSKIE GÓRY
POLICJA TARNOWSKIE GÓRYJeden z zatrzymanych za kradzieże rowerów odprowadzany na komisariat

Trzech młodych mężczyzn z Bytomia, podejrzanych o kradzieże rowerów z osiedli w sąsiednich Tarnowskich Górach (woj. śląskie) wpadło w ręce policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policja zatrzymała trzech mieszkańców Bytomia w wieku od 17 do 20 lat, którzy na początku 2012 roku mieli założyć grupę kradnącą rowery z osiedli w Tarnowskich Górach. Szajka grasowała głównie w dzielnicach Osada Jana, Osiedle Przyjaźń oraz w centrum.

Po kilka z jednego bloku

Mężczyźni usłyszeli w sumie 16 zarzutów włamań i kradzieży. Rowerów, które przez nich zmieniły właściciela mogło być jednak znacznie więcej, ponieważ niejednokrotnie kradli oni po 2, 3 lub więcej jednośladów z jednego miejsca. Ich łupem padały przede wszystkim rowery pozostawiane na klatkach schodowych oraz w piwnicach bloków.

– Zatrzymani przyznali się do winy. Mamy również namiary na osobę, która skupowała od nich większość rowerów. Jest duża szansa, że część z nich uda się odzyskać i wrócą do właścicieli – powiedział asp. Rafał Biczysko, rzecznik tarnogórskiej policji.

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Jak chronić rower?

Policja radzi, aby mieć spisany numer fabryczny roweru – z paragonów, książeczek gwarancyjnych lub innych dokumentów. Można również zadzwonić do straży miejskiej i zapytać o możliwość oznakowania ramy i felg roweru specjalnym urządzeniem grawerskim. Takie kroki bardzo ułatwiają policji identyfikację pierwotnego właściciela.

Autor: pw/par / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: POLICJA TARNOWSKIE GÓRY

Pozostałe wiadomości