Sztabowcy PiS doradzali Kwaśniewskimu

 
PAPPytanie o prywatyzację szpitali podpowiedzieli sztabowcy PiS

Celne pytanie Aleksandra Kwaśniewskiego podczas debaty z Donaldem Tuskiem o prywatyzację szpitali w programie PO to pomysł... sztabowców PiS - pisze "Dziennik".

Według gazety to rzecznik PiS Adam Bielan przed poniedziałkową debatą Kwaśniewski - Tusk przekazał współpracownikowi byłego prezydenta program Platformy z zakreślonym fragmentem, który wskazywał słaby punkt lidera PO. Wiosenny program Platformy zawierał bowiem plan prywatyzacji szpitali, a w tym przygotowanym na wybory tego fragmentu już nie ma. Pytanie o to Kwaśniewski zadał Tuskowi.

Waldemar Dubaniowski ze sztabu LiD nie chciał ujawnić, skąd pomysł, by Kwaśniewski w debacie wykorzystał argument będący kanwą kampanii PiS. Nie zaprzeczył jednak, że to Bielan podpowiedział mu tę strategię. Z Adamem Bielanem gazecie nie udało się skontaktować.

W czasie poniedziałkowej debaty, gdy Tusk zapytał byłego prezydenta o służbę zdrowia, ten odpowiedział pytaniem o prywatyzację szpitali. - Panie przewodniczący, jak to jest, że teraz się z tego wycofujecie? - dociskał Kwaśniewski. Tusk poradził mu, by dobrze sprawdził, bo w programie "nie ma słowa 'prywatyzacja' w kontekście szpitali". Były prezydent odczytał fragment, który nie pozostawił wątpliwości, że jest inaczej.

Źródło: "Dziennik", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości