Polska

"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam". Europosłanka odchodzi z partii

Polska

Sylwia Spurek dostała się do europarlamentu z list Wiosny (materiał "Faktów po południu" z 27 maja 2019 roku)
Sylwia Spurek dostała się do europarlamentu z list Wiosny (materiał "Faktów po południu" z 27 maja 2019 roku)Adrianna Otręba | Fakty po południu
wideo 2/29

Zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką frakcji Socjalistów i Demokratów w europarlamencie - poinformowała europosłanka Sylwia Spurek. "To nie jest Wiosna, do której wstępowałam" - argumentowała swoją decyzję.

Sylwia Spurek w latach 2015-2019 była zastępczynią rzecznika praw obywatelskich. W majowych wyborach europarlamentarnych wystartowała z listy Wiosny Roberta Biedronia i zdobyła mandat europosłanki. Z Wiosny - oprócz Spurek - do Parlamentu Europejskiego dostali się także Robert Biedroń i Łukasz Kohut.

Spurek: rezygnuję z członkostwa w Wiośnie

W poniedziałek Spurek poinformowała, że zrezygnowała z członkostwa w Wiośnie. "Będę niezależną posłanką S&D (frakcji Socjalistów i Demokratów - red.) w PE. Wartości, program, cele są bez zmian" - napisała w mediach społecznościowych.

"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi" - dodała europosłanka.

Pytana w rozmowie z tvn24.pl o konkretne powody rezygnacji, Spurek powiedziała: - To nie jest moment - nie wiem, czy on w ogóle przyjdzie - żebym o tych przyczynach mówiła. Dlatego napisałam bardzo ogólny wpis.

Drogą mailową poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe Wiosny. Do momentu publikacji tekstu odpowiedź nie nadeszła.

Autor: ads//rzw / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości