TVN24 | Polska

Tomczyk z wnioskiem o odroczenie obrad. Gosiewska: wrócimy do niego za tydzień

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Wniosek formalny Cezarego Tomczyka o odroczenie obradTVN24
wideo 2/9
TVN24Wniosek formalny Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad

Podczas sejmowej dyskusji po wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara przewodniczący klubu KO Cezary Tomczyk zwrócił się do prowadzącej obrady wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej z PiS z wnioskiem formalnym o ich odroczenie, ponieważ na sali nie ma przedstawicieli rządu. - Do zgłoszonego wniosku formalnego wrócimy w bloku głosowań za tydzień - odpowiedziała Gosiewska. Blok głosowań ma się odbyć w piątek 28 maja.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przedstawił informację o swojej działalności oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2020.

Czytaj relację z przemówienia Adama Bodnara w Sejmie

"Zgłaszam wniosek o odroczenie obrad"

Po wystąpieniu Bodnara odbyła się debata posłów. Na mównicę wszedł między innymi Cezary Tomczyk, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. Zwrócił uwagę, że na sali nie ma przedstawicieli rządu.

- Zgłaszam wniosek o odroczenie obrad. Gdzie jest rząd? Nie dziwię się, że rząd się wstydzi, ale rząd tu powinien być, a nie się chować - powiedział.

- To nie jest wniosek wynikający z regulaminu - odpowiedziała prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Wymiana zdań między przewodniczącym klubu KO a wicemarszałek Sejmusejm.gov.pl

- Doskonale pan przewodniczący wie, że głosowania zarządza marszałek Sejmu. Marszałkiem Sejmu jest pani Elżbieta Witek. Ja w tej chwilę prowadzę obrady - zwróciła się Gosiewska do Tomczyka. Reporterka Agata Adamek zwróciła uwagę, że oczywiście marszałek Sejmu może podać wniosek pod głosowanie, ale może to również uczynić prowadzący obrady wicemarszałek.

Małgorzata Gosiewska odpowiada na wniosek Cezarego TomczykaTVN24

"Do wniosku wrócimy za tydzień"

Po tej wymianie zdań wicemarszałek Gosiewska zarządziła pięciominutową przerwę.

- Do zgłoszonego wniosku formalnego wrócimy w bloku głosowań za tydzień - powiedziała Gosiewska. Blok głosowań ma się odbyć w piątek 28 maja.

Gosiewska: do zgłoszonego wniosku formalnego wrócimy w bloku głosowań za tydzieńTVN24

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: sejm.gov.pl