Groził maczetą rowerzystom, którzy chcieli mu pomóc. Usłyszał sześć zarzutów

Autor:
bp//rzw
Źródło:
małopolska policja
Rytro (Małopolska)
Rytro (Małopolska)google maps
wideo 2/3
google mapsRytro (Małopolska)

Sądeccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali podejrzanego o zaatakowanie w połowie maja trzech rowerzystów w gminie Rytro (województwo małopolskie). Mężczyzna miał grozić im maczetą i uszkodzić łopatą jeden z rowerów. 31-latek usłyszał sześć zarzutów, a sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Do zdarzenia doszło 14 maja w miejscowości Sucha Struga w gminie Rytro (Małopolska). Trzej rowerzyści zostali zaatakowani przez nietrzeźwego mężczyznę, uzbrojonego w przedmiot przypominający maczetę.

Zaatakował, bo chcieli mu pomóc

Zaczęło się od tego, że trzech rowerzystów zauważyło leżącego na ziemi mężczyznę. Według ich relacji przekazanej policjantom, miał zareagować agresywnie na pytanie, czy nie potrzebuje on pomocy. - Zaczął być wobec nich agresywny i wulgarny, uderzył ręką jednego z rowerzystów, uszkadzając mu okulary. Ponadto z zarośli wyciągnął łopatę, którą uszkodził koło roweru. Miał im także grozić przedmiotem przypominającym maczetę, po czym uciekł w stronę lasu - przekazał młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Czytaj też: Przed szkołą zaatakował nożem przypadkową 12-latkę. Zbadają go biegli psychiatrzy

Zniszczył siedem kamer monitoringu

Po tym zdarzeniu policjanci przeszukali okoliczne lasy, próbując odnaleźć podejrzanego, jednak bezskutecznie. 31-latek został zatrzymany niespełna dwa tygodnie po zdarzeniu, w swoim domu.

Rytro. Groził maczetą rowerzystom i uciekł do lasu. Podejrzany w rękach policjimałopolska policja

Usłyszał sześć zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych,  naruszenia nietykalności cielesnej osoby oraz uszkodzenia mienia.

- Dodatkowo policjanci udowodnili mu kradzież siedmiu kamer monitoringu, do której doszło na początku maja na stacji PKP w Rytrze - dodaje Gleń. Jako że to nie pierwszy konflikt z prawem 31-latka, grozi mu wyższy wymiar kary - do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna spędzi następne trzy miesiące w areszcie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: małopolska policja

Pozostałe wiadomości