Polska

Rezygnacja szefa warszawskiego PiS

Polska

Aktualizacja:
TVN24Rezygnacja Macieja Więckowskiego ma związek ze sprawą braku podpisów pod kandydaturą Jana Olszewskiego

Szef stołecznych struktur PiS, Maciej Więckowski, złożył dziś na ręce prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego rezygnację ze stanowiska. Ma to związek z odrzuceniem przez warszawską Okręgową Komisję Wyborczą kandydatury Jana Olszewskiego w wyborach do Senatu z powodu niedostatecznej liczby podpisów.

Stołecznym strukturom partii nie udało się przed ubiegłymi wyborami zebrać podpisów pod kandydaturą Jana Olszewskiego do Senatu. W październiku warszawska Okręgowa Komisja Wyborcza odrzuciła kandydaturę Olszewskiego; Komisja argumentowała, że widniało pod nią tylko 2,8 tys. prawidłowych podpisów, podczas gdy wymagane jest co najmniej 3 tys.

Maciej Więckowski uważa, że jako szef warszawskiego PiS, ponosi "polityczną odpowiedzialność" za brak podpisów pod kandydaturą Olszewskiego. Nie wie jednak jeszcze, czy jego rezygnacja zostanie przyjęta.

Brudziński: decyzja ws. Więckowskiego po grudniowym kongresie

Sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński powiedział, że postanowienie w sprawie Więckowskiego zapadnie prawdopodobnie po zaplanowanym na pierwszą połowę grudnia kongresie PiS. - Kongres zwoła Radę Polityczną ugrupowania, a ta podejmie ewentualne decyzje w sprawie szefa warszawskich struktur partii - powiedział Brudziński.

Więckowski kieruje warszawskimi strukturami PiS od lutego. Zastąpił Wojciecha Dąbrowskiego, który został na krótko wojewodą mazowieckim.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości