Polska

Rafał Bochenek rzecznikiem rządu. "Młody, dynamiczny, z doświadczeniem medialnym"

Polska

Aktualizacja:
tvn24Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu

Na piątkowym spotkaniu z użytkownikami Twittera w kancelarii premiera szefowa rządu Beata Szydło przedstawiła nowego rzecznika. Został nim 29-letni Rafał Bochenek.

W spotkaniu TweetupKPRM zorganizowanym dla użytkowników Twittera w kancelarii premiera wzięli udział członkowie rządu.

Podczas swojego wystąpienia premier Beata Szydło poinformowała, że nowym rzecznikiem rządu został Rafał Bochenek, który zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Witek.

- Do biało-czerwonej drużyny rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy, do drużyny medialnej dołączy nowa osoba (...), Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek - powiedziała Szydło.

Premier wyjaśniła, że zapraszając Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także "przez jakiś czas" rzecznika rządu. Jak powiedziała premier, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.

O nowym rzeczniku rządu bardzo pozytywnie wypowiadał się Mariusz Błaszczak w "Faktach po faktach".

- To świetny, młody, dynamiczny człowiek z doświadczeniem medialnym - powiedział minister spraw zagranicznych. - Wcześniej pracował w jednym z ośrodków telewizyjnych w Krakowie. Teraz jest w naszej biało-czerwonej drużynie - dodał.

Reforma w KPRM

Premier zapowiedziała ponadto zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby instytucja ta była nowoczesna, przystawała do obecnych czasów i by była odpowiedzią na nowe wyzwania.

- W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga takiego zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (...), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę - mówiła premier. Ustępująca rzeczniczka powiedziała, że nie da się pogodzić jednej i drugiej funkcji. Wyjaśniła, że musi mieć więcej czasu, aby wspierać premier i być szefem jej gabinetu politycznego.

29-letni Bochenek prowadził m.in. konwencję inaugurującą kampanię samorządową PiS w 2015 r. w Wieliczce, następnie został poproszony przez wiceprzewodniczącą PiS o poprowadzenie konwencji wojewódzkiej tej partii w Krakowie. Później prowadził także konwencję główną w Warszawie.

10 lat w samorządzie

W trakcie kampanii prezydenckiej Bochenek prowadził wszystkie konwencje i imprezy, a także wieczory wyborcze przed I i II turą wyborów.

Rafał Bochenek ukończył studia prawnicze na UJ. Ma 10-letnie doświadczenie w pracy samorządowej. W ciągu dwóch ubiegłych kadencji był radnym miejskim w Wieliczce, obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego. Bochenek nie należy do PiS.

Mariusz Błaszczak o nowym rzeczniku rządutvn24

Autor: mw//rzw,mtom / Źródło: PAP, Twitter

Raporty: