"Wszyscy odrobili lekcje, wyciągnęli wnioski. Jedna i druga strona zachowała daleko idący rozsądek"

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
TVN24
Karczyński: jedna i druga strona zachowały daleko idący rozsądekTVN24
wideo 2/9
TVN24Karczyński: jedna i druga strona zachowały daleko idący rozsądek

Martwiłem się, że może dojść do jakiegoś niebezpieczeństwa, niepotrzebnych przepychanek. Na szczęście wszyscy zachowali daleko idący rozsądek - mówił na antenie TVN24 były rzecznik stołecznej policji i ABW Maciej Karczyński. Komentował w ten sposób sobotnią manifestację w Warszawie.

W sobotę, w 102. rocznicę uzyskania przez Polki prawa wyborczego, w wielu miastach zorganizowano manifestacje - protesty związane z październikowym orzeczeniem w sprawie aborcji, które wydał Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską. Największy protest odbywa się w Warszawie.

"Wszyscy odrobili lekcje, wyciągnęli wnioski"

O przebiegu warszawskiej manifestacji mówił w TVN24 Maciej Karczyński, były policjant, były rzecznik Komendy Stołecznej Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jego zdaniem i policja, i protestujący zachowali "daleko idący rozsądek". - Wszyscy pohamowaliśmy emocje. Nie było prowokacji, czy takich momentów, które mogły spowodować takie obrazki, jak oglądaliśmy ostatnio - dodał.

Stało się tak - stwierdził - " bo wszyscy odrobili lekcje, wyciągnęli wnioski". - I to jest tak po ludzku najfajniejsze. Bo ja się martwiłem, że może dojść do jakiegoś niebezpieczeństwa, zagrożenia, niepotrzebnych przepychanek - powiedział były policjant.

Karczyński: pojedyncze zdarzenia nie mogą wpływać na opinię o całej policji

Karczyński przekonywał, że policja "wyciąga wnioski, nawet jak popełnia błędy, jak są obrazki, które niekoniecznie wzbudzają zaufanie".

- Oczywiście są takie sytuacje, które powodują, że będziemy o tym rozmawiać, że ktoś psiknął gazem, użył pałki. Ale to są pojedyncze zdarzenia, które nie mogą wpłynąć na (opinię o - red.) 100 tysięcznej armii, która codziennie pracuje po to, żebyśmy mogli bezpiecznie wrócić do domu, bezpiecznie chodzić po ulicach. 99,9 policjantów jest po to, żebyśmy się czuli bezpiecznie - powiedział gość TVN24.

Autor:ads

Źródło: TVN24