Polska

Pierwsza dama z dala od polityki. Prezydent: to wybór mojej żony

Polska

[object Object]
Prezydent podkreślił, że Agata Duda pracuje bardzo intensywnie tvn24
wideo 2/13

- Moja żona w momencie, w którym obejmowała swoją funkcję, powiedziała, że nie będzie się wdawała w taką czysto pojętą politykę i nie będzie udzielała żadnych wywiadów. I robi to konsekwentnie - podkreślił w "Kawie na ławę" Andrzej Duda.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „KAWA NA ŁAWĘ” Z UDZIAŁEM PREZYDENTA

W niedzielę Andrzej Duda był gościem programu "Kawa na ławę". Prezydent był pytany m.in. o zarzuty, jakie pojawiają się pod adresem pierwszej damy, która nie zabiera głosu w ważnych społecznie sprawach.

- To jest wybór mojej żony od samego początku - podkreślił Duda. - W momencie, w którym obejmowała swoją funkcję, powiedziała, że ona nie będzie się wdawała w taką czysto pojętą politykę i nie będzie udzielała żadnych wywiadów. I robi to konsekwentnie - powiedział.

"Nie chce się wdawać w spory polityczne"

Prezydent zauważył przy tym, że jego żona wypowiada się "na różnego rodzaju uroczystościach".

- Media czasem to filmują, czasem nie. Niestety, rzadko to relacjonują, aczkolwiek działalność mojej żony jest bardzo intensywna i szkoda, że tak mało się o niej mówi w mediach, bo to jest taka działalność, jaką w moim przekonaniu właśnie powinna realizować pierwsza dama - ocenił.

Wśród obszarów zainteresowań Agaty Dudy prezydent wymienił edukację, działalność charytatywną i "współdziałanie z różnego rodzaju organizacjami pozarządowymi, które pomagają ludziom".

- W takich inicjatywach moja żona uczestniczy codziennie, więc pracuje intensywnie. Nie chce natomiast wdawać się w spory polityczne, przede wszystkim takie, które dzielą, a nie ma w nich odpowiedzi, z którą wszyscy by się chcieli pogodzić - wyjaśnił.

ZOBACZ RELACJĘ Z ROZMOWY Z PREZYDENTEM W PROGRAMIE "KAWA NA ŁAWĘ"

Czytaj także: Prezydent: prezes TK łamie konstytucję, czekam na uchwałę podjętą zgodnie z przepisami

Czytaj także: Prezydent podpisze ustawę o zgromadzeniach?

Czytaj także: Prezydent ws. wyższej kwoty wolnej od podatku

Autor: kg/ja / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości