Prezydent już w kraju

Bronisław Komorowski, który przebywał z dwudniową wizytą roboczą w Waszygtonie, wrócił w piątek wczesnym popołudniem do kraju. Prezydent przybył do Warszawy na pokładzie rejsowego samolotu LOT-u z Nowego Jorku.

W trakcie swoje wizyty w USA prezydent rozmawiał z prezydentem USA Barackiem Obamą m.in. o współpracy wojskowej i wizach dla Polaków wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych.

Odwiedził Muzeum Holocaustu i wygłosił wykład w German Marshall Fund.

Spotkał się także z szefem Kongresu Polonii Amerykańskiej Frankiem Spulą i byłym doradcą prezydenta Jimmiego Cartera Zbigniewem Brzezińskim.

Źródło: PAP

Czytaj także: