TVN24 | Polska

Prezydent: niektórym sędziom wydaje się, że są bogami

TVN24 | Polska

Autor:
ads\mtom
Źródło:
PAP
Prezydent: niektórym sędziom wydaje się, że są bogamiTVN24
wideo 2/17
Prezydent: niektórym sędziom wydaje się, że są bogami

Jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała, jaka jest ich rzeczywista rola. Niektórym wydaje się, że są bogami - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Opola Lubelskiego, żę "są obszary, które wymagają w Polsce naprawy - naprawiony musi zostać wymiar sprawiedliwości". - Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że sądy źle działają i że sprawiedliwości nie znajdziesz w sądzie - stwierdził Duda.

- Niektórym, podkreślam, niektórym, bo absolutnie nie wszystkim, ale niektórym sędziom wydaje się, że są bogami, bo mają nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy stają przed sądem. Otóż jest dokładnie odwrotnie i zupełnie inaczej. Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego - oświadczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w Opolu LubelskimKrzysztof Sitkowski/KPRP

"Jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała, jaka jest ich rzeczywista rola"

Jak podkreślił, podstawowym obowiązkiem sędziów jest służyć obywatelom i Rzeczypospolitej, a kto tego nie przestrzega, "narusza żelazną regułę ślubowania sędziowskiego". - Niestety jest grupa sędziów, która zupełnie zapomniała, jaka jest ich rzeczywista rola, komu służą i po co zostali powołani na swoje urzędy sędziowskie - mówił Duda.

- Mam nadzieję, że powoli, konsekwentnie i spokojnie uda nam się wymiar sprawiedliwości naprawić, a ci, którzy w nim nie powinni być po prostu zwyczajnie od niego odejdą. Tak byłoby najlepiej dla polskiego wymiaru sprawiedliwości i dla Rzeczypospolitej - powiedział prezydent

Źródło: PAP

Autor:ads\mtom

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Sitkowski/KPRP