12-latka spadła ze ścianki wspinaczkowej. Będzie śledztwo prokuratury

191119 SZOT SO-0001
Ojciec 12-latki: żona dostała telefon, że córka spadła ze ścianki wspinaczkowej
Źródło: TVN24

Poznańska prokuratura zbada okoliczności wypadku 12-latki w parku rozrywki w Poznaniu. Dziewczynka ze szkoły w Damasławku w zeszłym tygodniu spadła ze ścianki wspinaczkowej. Ma obrażenia twarzoczaszki.

12-letnia dziewczynka uległa wypadkowi w parku rozrywki w zeszłą środę podczas szkolnej wycieczki do Poznania. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak przekazał w poniedziałek PAP, że zostanie wszczęte śledztwo. Pierwszą informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Wypłynęły do nas materiały z czynności, które na miejscu wykonywała policja. Prokuratura będzie prowadziła postępowanie w kierunku przepisów dotyczących nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział. Dodał, że w tej sprawie zabezpieczono między innymi monitoring obiektu.

KWP w Poznaniu
Komisarz Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu: zabezpieczyliśmy sprzęt, przesłuchaliśmy instruktora
Źródło: TVN24

12-latka spadła ze ścianki wspinaczkowej

Ojciec 12-letniej Mai, który powiadomił o sprawie redakcję Kontaktu 24, relacjonował w piątek w rozmowie z TVN24, że "w środę do południa żona dostała telefon, że córka uległa wypadkowi, że spadła z wysokości 5-6 metrów ze ścianki wspinaczkowej, a spadła, bo wypięła się lina". - Tak usłyszeliśmy od pani nauczycielki - mówił. Dodał, że "córka nie pierwszy raz wchodziła na ściankę wspinaczkową". Dziewczynka trafiła do szpitala.

Ojciec dziewczyny 1
Ojciec 12-latki, która spadła ze ścianki wspinaczkowej: usłyszałem, że instruktor nie ma obowiązku sprawdzania każdemu zapięcia
Źródło: TVN24

Rzecznik szpitala: lekarze podjęli decyzję o wybudzeniu dziewczynki ze śpiączki

W poniedziałek rzecznik prasowy Wielkopolskiego Centrum Pediatrii Urszula Łaszyńska powiedziała PAP, że stan zdrowia 12-latki jest określany jako ciężki, ale stabilny, niezagrażający życiu. - Lekarze podjęli decyzję o wybudzeniu dziewczynki ze śpiączki. To wybudzanie trwa od soboty. 12-latka jest już na własnym oddechu, powoli się wybudza - powiedziała. Dodała, że poszkodowana dziewczynka ma rozległe obrażenia twarzoczaszki.

Denis Zemund, prezes parku "Stacja Grawitacja", gdzie doszło do wypadku, mówił w piątek w rozmowie z TVN24, że "prawdopodobnie dziewczynka po prostu źle się wpięła". - Wszystkie procedury, które mamy, wręcz wzorowo zostały dochowane - przekonywał. 

OGLĄDAJ TAKŻE MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN: 12-letnia dziewczynka spadła ze ścianki wspinaczkowej 

Rzecznik prasowy Galerii Pestka w Poznaniu Piotr Chlewicki przekazał w poniedziałek PAP, że centrum rozrywki jest nadal otwarte dla odwiedzających.

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Czytaj także: