Policjanci będą palić trawę

 
Policjanci zlikwidowali plantację konopi wartą ok. 200 tys. zł
Źródło zdj. gł.: KWP Łódź
Las konopi indyjskich rósł na nielegalnej plantacji w Kiernozi k. Łowicza (woj. łódzkie). Ze zlokalizowanych przez policję 470 krzaków mogłoby powstać 7 kg marihuany, wartej około 200 tys. złotych. Ale nie powstanie - uprawa pójdzie z dymem.

Funkcjonariusze namierzyli nielegalną uprawę, gdzie oprócz konopi indyjskich z rozwiniętym kwiatostanem wielkości około pół metra, znaleźli sprzęt zapewniający profesjonalną uprawę tych roślin oraz gotową już do sprzedaży marihuanę. Na posesji zabezpieczono również podłoże przygotowane pod uprawę kolejnych roślin.

Nie będzie już marihuany z tych konopi

Według łódzkiej policji, ze znalezionych roślin można wytworzyć około 7 kilogramów marihuany, której czarnorynkowa wartość wynosi około 200 tysięcy złotych.

W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 63 i 54 lat z powiatu włocławskiego, którym zarzuca się "wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających". Policjanci mówią, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Znaleziony "towar" czeka teraz na spalenie pod nadzorem specjalnej komisji.

Miejsce zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: