Oni puszkowali amfę, teraz ich zapuszkują

15 kg amfetaminy ukryto w 40 konserwach
15 kg amfetaminy ukryto w 40 konserwach
Źródło wideo: TVN24 / policja
Źródło zdj. gł.: TVN24 / policja
15 kilogramów amfetaminy przechwycili funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku. Narkotyki ukryte były w puszkach od konserw - miały trafić do Wielkiej Brytanii. Zatrzymano trzech mężczyzn.

Czujność strażników wzbudziła duża ilość konserw, przewożonych wraz z innymi artykułami spożywczymi. Było ich aż 40. Wtedy na trop narkotyków wpadł specjalnie wyszkolony do tego celu pies.

15 kilo warte pół miliona

- Wskazał, że w tych konserwach mogą się znajdować środki odurzające - relacjonował w rozmowie z TVN24 kpt. Krzysztof Ziemniak z Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. - Otworzono puszki, a w środku było 15 kg amfetaminy. Jej wartość jest szacowana na około pół miliona złotych - dodał.

Zatrzymanym mężczyznom grozi pięć lat więzienia.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: tvn24

Czytaj także: