20-latek będzie doradzał Macierewiczowi. "Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzył"

TVN24

Twitter / EdmundJannigerEdmund Janniger będzie pełnił obowiązki doradcy

Szef MON Antoni Macierewicz ma nowego doradcę. Został nim 20-letni student Edmund Janniger. Wcześniej był asystentem posła Macierewicza, a potem - wicedyrektorem jego biura poselskiego.

O swojej nominacji poinformował w mediach społecznościowych sam Janniger. "Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył" - napisał na Facebooku.

Podobny wpis zamieścił także na swoim koncie na Twitterze.

Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył. pic.twitter.com/iKK7xfijl1— Edmund Janniger (@EdmundJanniger) listopad 24, 2015

"Bliski współpracownik"

Edmund Janninger prowadzi swoją stronę internetową. Informuje na niej, że do tej pory był wicedyrektorem biura poselskiego Antoniego Macierewicza, w czasie wyborów pełnił także funkcję wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu piotrkowskim, z którego startował Antoni Macierewicz.

Wcześniej był asystentem posła Antoniego Macierewicza. "Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich" - opisuje swoje obowiązki na stronie internetowej. "Jestem bliskim współpracownikiem wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza" - dodaje.

#MinisterMacierewicz #DobraZmiana @MisiewiczB pic.twitter.com/LH9XDRJ6ns— Edmund Janniger (@EdmundJanniger) listopad 9, 2015

Rozpoczyna się #DobraZmiana w obronie narodowej.— Edmund Janniger (@EdmundJanniger) listopad 9, 2015

Student drugiego roku

Janninger w ubiegłym roku zdał maturę i rozpoczął studia w USA na Uniwersytecie Rutgersa w stanie New Jersey. Uczelnia w zeszłorocznym, światowym rankingu Academic Ranking of World Universities zajęła 52. miejsce.

"Jestem studentem Wydziału Administracji, jednego z najlepszych 7 programów w Stanach Zjednoczonych w zakresie zarządzania i administracji publicznej, według rankingu US News & World Report. Jako jeden z ośmiu najstarszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, Uniwersytet Rutgers jest wiodącym krajowym uniwersytetem badawczym założonym w 1766, przed rewolucją amerykańską" - pisze o sobie na swojej stronie internetowej.

Jak dodaje, na uczelni nie tylko studiuje, ale służy również jako prezes Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych, senator Uniwersytetu Rutgers i członek Prezydium Senatu Uniwersytetu Rutgers.

Znani rodzice

Edmund Janniger jest jedynakiem. Jego rodzice to para uznanych lekarzy dermatologów. Matka, Kamila Krysicka Janniger, to Polka, która ukończyła w latach 80. Warszawski Uniwersytet Medyczny. Była także współtwórczynią i działaczką Niezależnego Zrzeszenia Studentów na tej uczelni.

Po studiach wyjechała na praktykę do USA, gdzie poznała Amerykanina Roberta A. Schwartza, również lekarza dermatologa. Są specjalistami w badaniu m.in. nowotworowych zmian skóry, w tym głównie mięsaka Kaposiego.

Autor: pk,ts/ja / Źródło: tvn24.pl