Źródło wideo: "Prosto z Polski" TVN24
Źródło zdj. gł.: "Prosto z Polski" TVN24
- Wszystko wskazuje na to, że dziewczynka jest w dobrym stanie. Umieszczono ją w szpitalu na oddziale pediatrycznym – mówił w TVN24 Adam Jachimczak z katowickiej policji.
Dziecko w turystycznej torbie
Dziecko zostawiono na ławce przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Okrzei w torbie turystycznej. Mężczyzna, który znalazł dziecko natychmiast powiadomił policjantów, a ci z kolei - pogotowie ratunkowe. Lekarz karetki stwierdził, że dziewczynka najprawdopodobniej urodziła się w nocy z poniedziałku na wtorek.
Policjanci poszukują matki noworodka. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może jej grozić do 5 lat więzienia.
Źródło: tvn24