Polska

Nowa kreskówka PiS: Platformę założyli agenci

Polska

 "Ojcowie założyciele PO"
PiS TV "Ojcowie założyciele PO"

Po "dozorcy" Pawle Grasiu, Prawo i Sprawiedliwość postanowiło tym razem spojrzeć na Platformę Obywatelską całościowo. Filmik pt. "Ojcowie założyciele" sugeruje, że założycielami PO byli agenci. - Rynsztokowe zachowanie - komentuje Stefan Niesiołowski.

Kreskówka zaczyna się od strony "Rzeczpospolitej" ze zdjęciem Gromosława Czempińskiego. Następnie zjawia się kolejno trzech agentów ubranych w długie płaszcze, w ciemnych okularach, którzy trzymając w ręku gazetę wchodzą do tajemniczego pomieszczenia.

Za chwilę w uchylonych drzwiach pojawia się tajemnicza ręka z tabliczką "Platforma Obywatelska".

Dlaczego Czempiński?

Na początku lipca "Rzeczpospolita" podała, że wieloletni pracownik wywiadu PRL, a później szef UOP gen. Czempiński powiedział w rozmowie z portalem niezależna.pl, że był osobą, która dała początek PO.

Jak stwierdził, Platforma powstała dzięki jego rozmowom z politykami i długim przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. Miał rozmawiać z wieloma z nich, również z trójką tych, których później nazwano ojcami założycielami - Andrzejem Olechowskim, Maciejem Płażyńskim, Donaldem Tuskiem.

W imieniu premiera doniesienia Czempińskiego dementował rzecznik rządu Paweł Graś.

"To jest prawda podana w wesołej formie"

Niemniej PiS postanowił historię wykorzystać w drugim z serii krótkich animowanych filmików przygotowanych na wakacje. Pierwszą kreskówką była animacja, w której głównym bohaterem jest Paweł Graś.

Rzecznik rządu przedstawiony jest jako dozorca, który sprząta obejście domu niemieckiego biznesmena. To komentarz opozycji do ujawnionej niedawno umowy o użyczeniu lokalu, jaką polityk Platformy Obywatelskiej zawarł z obywatelem Niemiec. - To jest prawda podana w wesołej formie. Tylko tyle nam pozostało, a że wakacje służą lżejszemu przekazywaniu informacji, postanowiliśmy tak to zrobić - powiedział Adam Hofman z PiS. Zaznaczył, że PiS chce także wyjść naprzeciw tym, którzy nie lubią ciężkiej polityki i debat, a z chęcią obejrzeliby coś zabawnego dotyczącego bieżących wydarzeń.

Niesiołowski: To rynsztokowe zachowanie

"Głupawy", "niesmaczny", "wulgarny" i "oparty na antyniemieckich fobiach" - tak kreskówkę o Pawle Grasiu skomentował Stefan Niesiołowski z PO. Pytany o kolejną kreskówkę PiS pt. "Ojcowie założyciele", Niesiołowski wyraził zdumienie, skąd - jak się wyraził - w działaniach PiS tyle głupoty i agresji.

Zdaniem wicemarszałka, to "ruchy zabójcze" PiS w stosunku do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo - jak mówił - z jednej strony jest nowy szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak, który podkreśla wolę współpracy z rządem, na nowej stronie internetowej prezydenta ma być dział "Dla dzieci", a z drugiej - takie "rynsztokowe zachowanie" partii Jarosława Kaczyńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje kolejne spoty. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia będzie można zobaczyć filmik, którego główną bohaterką będzie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PiS TV

Pozostałe wiadomości