TVN24 | Polska

Posłanka Monika Pawłowska wstąpiła do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

TVN24 | Polska

Autor:
pp/dap
Źródło:
PAP
Pawłowska: głosowałam na Dudę. Jak ocenia jego słowa o LGBT? "Jakie słowa? Nie znam"
TVN24Pawłowska: głosowałam na Dudę. Jak ocenia jego słowa o LGBT? "Jakie słowa? Nie znam" (materiał z kwietnia 2021 roku)

Posłanka Monika Pawłowska poinformowała, że po rozmowie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Mateuszem Morawieckim podjęła decyzję o wstąpieniu do klubu parlamentarnego PiS. "Moje priorytety pozostają niezmienne - inwestycje w zakresie mieszkalnictwa, zielonej energii i nowych technologii" - przekazała.

Monika Pawłowska w czwartek przekazała na Twitterze, że zrezygnowała z członkostwa w kole parlamentarnym Porozumienia i w partii Porozumienie Jarosława Gowina. "Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa polskiego dla prywatnych celów politycznych" - napisała wówczas.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pawłowska: po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim i premierem podjęłam decyzję o wstąpieniu do klubu parlamentarnego PiS

Posłanka poinformowała w piątek PAP o swoich kolejnych krokach. - Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło wiele postulowanych przez przedsiębiorców i obywateli zmian w Polskim Ładzie. To były także moje postulaty. Dlatego po rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim, podjęłam decyzję o wstąpieniu do klubu parlamentarnego PiS, by wspierać rozwiązania niezbędne dla dalszego, szybkiego rozwoju Polski - przekazała posłanka.

- Moje priorytety pozostają niezmienne - inwestycje w zakresie mieszkalnictwa, zielonej energii i nowych technologii - podkreśliła.

Koło Porozumienia w Sejmie będzie liczyło pięciu posłów

Pawłowska weszła do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej z rekomendacji Wiosny Roberta Biedronia. Po wyborach dołączyła do klubu Lewicy. W marcu poinformowała, że dołącza do Porozumienia Jarosława Gowina, ale nie dołączyła do klubu PiS, pozostając posłanką niezrzeszoną. Po wyjściu Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy wstąpiła do koła, które politycy związani z Gowinem zawiązali.

Po opuszczeniu przez Pawłowską koła Porozumienia w Sejmie będzie ono liczyło pięciu posłów.

Autor:pp/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości