Pawlak powołał radę ekspertów. Ma opracować "rozwiązania problemów dzieci i młodzieży"

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Rzecznik Praw Dziecka skomentował swoją wypowiedź o podawaniu dzieciom tabletek na zmianę płci
Rzecznik Praw Dziecka skomentował swoją wypowiedź o podawaniu dzieciom tabletek na zmianę płciRadio Poznań
wideo 2/4
Radio PoznańRzecznik Praw Dziecka skomentował swoją wypowiedź o podawaniu dzieciom tabletek na zmianę płci

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak powołał radę ekspertów, której celem będzie badanie problemów dzieci i młodzieży. W jej skład wchodzą między innymi naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Tłumacząc powołanie rady, Mikołaj Pawlak podkreślił, że jako rzecznik praw dziecka wspiera działania "mające na celu zapewnienie dzieciom harmonijnego i bezpiecznego rozwoju, z poszanowaniem ich godności i prawa do wychowania w rodzinie". - Działam na rzecz ochrony dzieci przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem, demoralizacją i zaniedbaniem – dodał. Wyjaśnił, że rada ma pomóc mu w skuteczniejszej realizacji tych działań.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Mikołaj PawlakTVN24

Członkowie rady – przekonywał Pawlak – mają przyczynić się do "opracowania nowych rozwiązań problemów dotyczących dzieci i młodzieży, opartych na wiedzy, doświadczeniu i wrażliwości". - Doceniając dorobek zawodowy ekspertów z rady oraz ich doświadczenie w obszarze związanym ze wspieraniem dzieci i młodzieży, dziękuję bardzo, że zgodzili się podjąć tę misję – powiedział rzecznik.

Jednocześnie wyraził przekonanie, że "badania i prace rady staną się cennym źródłem wiedzy dla świata nauki, a także dla instytucji i organizacji zajmujących się dobrem polskich dzieci i młodzieży".

W skład rady ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka weszli: prof. UAM dr hab. Dobroniega Głębocka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. UMK dr hab. Jarosław Horowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Barbara Chojnacka z Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Natasza Doiczman-Łoboda z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Jarosław Przeperski z Biura Rzecznika Praw Dziecka, dr Rafał Lange z Instytutu Badawczego NASK, Anna Szewczyk z Fundacji Pomocy Dzieciom "Pociecha" we Wrocławiu, Dawid Radomski z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu, Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty w Warszawie, a także Wojciech Przybysz ze Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości