"O charakterze wulgarnym i obelżywym". Prokuratura zajmuje się wpisem dotyczącym Andrzeja Dudy

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezydent Andrzej Duda

Komentarz dotyczący prezydenta Andrzeja Dudy miał zamieścić jeden z użytkowników na internetowym profilu Radia Łódź. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył redaktor naczelny rozgłośni. "Komentarz niewątpliwie zawierał w swojej treści elementy znieważające" - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Na początku maja zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy złożył prezes i redaktor naczelny Radia Łódź Dariusz Szewczyk. - Wśród komentarzy pod wpisem znalazł się jeden - w mojej ocenie - o charakterze wulgarnym i obelżywym, a odnoszący się do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Komentarz zamieściła osoba przedstawiająca się w mediach społecznościowych jako pracownik instytucji podległej Urzędowi Miasta Łodzi – wyjaśnił Szewczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O decyzji, którą prokuratura podjęła po zapoznaniu się z zabezpieczonym przez stację materiałem w postaci wpisu na jej profilu w mediach społecznościowych, poinformowało we wtorek wieczorem Radio Łódź.

"Komentarz niewątpliwie zawierał w swojej treści elementy znieważające; można także mówić o publicznym działaniu, zwłaszcza gdy uwzględni się fakt, że komentarz zamieszczony został na ogólnie dostępnym portalu internetowym" - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak poinformował, śledczy podejmują obecnie działania, mające jednoznacznie i bez wątpliwości potwierdzić tożsamość autora wpisu. Za publiczne znieważenie prezydenta może mu grozić do trzech lat więzienia.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości