TVN24 | Polska

"Nasz klub powinien kojarzyć się wyłącznie ze sportem". LKS Tęcza Kraśnik wydał oświadczenie

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
tvn24.pl
Kraśnik traci pieniądze po uchwale ws. LGBT
Kraśnik traci pieniądze po uchwale ws. LGBTTVN24
wideo 2/2
TVN24Kraśnik traci pieniądze po uchwale ws. LGBT

Klub sportowy LKS Tęcza Kraśnik opublikował w piątek oświadczenie, w którym odcina się "od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach" w związku z "ostatnimi okolicznościami, które miały miejsce w mieście Kraśnik".

Zarząd LKS Tęcza Kraśnik na oficjalnym profilu klubu w mediach społecznościowych opublikował komunikat, w którym poinformował, że "ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik", chciałby się odciąć "od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach".

"LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży. Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość" - czytamy w oświadczeniu.

Zwróciliśmy się do klubu z pytaniami o konkretne powody wydania oświadczenia. Czekamy na odpowiedź.

Radni z Kraśnika potwierdzili uchwałę anty-LGBT

W ostatnich dniach o Kraśniku zrobiło się głośno w związku z decyzjami, które zapadły na wtorkowej sesji Rady Miasta. Radni mieli szansę wycofać się z uchwały anty-LGBT, która została przyjęta w maju 2019 roku, ale w głosowaniu ją potwierdzili.

Za utrzymaniem uchwały głosowało jedenaścioro radnych, dziewięcioro było przeciwko. Z powodu obowiązywania tej uchwały miasto może stracić 40 milionów złotych z tzw. funduszy norweskich. W lutym z powodu uchwały anty-LGBT współpracę z Kraśnikiem zawiesiła francuska gmina Nogent-sur-Oise.

Na tym samym posiedzeniu Rada Kraśnika w głosowaniu poparła petycję "Stop zagrożeniu życia i zdrowia". Jej autorzy, członkowie stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G, wyrażają sprzeciw wobec "wprowadzania standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców".

Autor:js/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości